Wednesday, March 23, 2011

Błysk czy mat? Czyli kłopoty z błyszczącym nosem.


Błysk czy mat? Czyli kłopoty z błyszczącym nosem.

Autorem artykułu jest Ewa Filipecka


Wizażysta pracuje z delikatną materią, jaką jest uroda kobiety. Perfekcyjna umiejetność podkreślania atutów twarzy to cecha dobrego warsztatu.
Obserwuję często bardzo dobry kolorystycznie makijaż, w którym w nieprawidłowy sposób użyto kosmetyków nabłyszczających.
Robiąc makijaż, pamiętaj, że błysk daje optyczne złudzenie powiększenia i przybliża powierzchnię, na której sie znalazł. Dlatego też najbezpieczniej będzie, gdy zastosujesz go tylko wtedy, gdy płaszczyzna jest gładka, równa i godna wyeksponowania.
Błysk i mat, podobnie jak kolor i światło, ułatwiają przeprowadzenie korekt na malowanej twarzy. Zachęcam Cię więc do rozważnego wybierania właściwych dla siebie kosmetyków upiększających.
Skóra to największy narząd ludzkiego ciała. Zajmuje około dwa metry kwadratowe powierzchni. Waży wcale nie mało, bo od pięciu do sześciu kilogramów. Pełni wielorakie funkcje. Bierze udział w skomplikowanych procesach regulacji hydrolipidowej.
Znajdujące się w niej gruczoły łojowe wydzielają tłuszcz, który zapobiega pękaniu naskórka, chroni przed wysuszeniem i uszkodzeniem skóry.
Jednakże nadmierna aktywność gruczołów łojowych jest przyczyną powstawania cery tłustej. Ten rodzaj cery występuje głównie u osób młodych. Coraz częściej jednak zdarza się też i  u dorosłych.
W skład kosmetyków do pielęgnacji cery powinny wchodzić substancje regulujące ilość wydzielanego sebum. Nie mogą jednak wysuszać cery, co czasem ma miejsce.
Dobrze dobrany do potrzeb cery krem, zdecydowanie ułatwi Ci zadanie. Dużo łatwiej zapanujesz nad nadmiernym świeceniem się czoła, nosa czy brody.
Właścicielki tłustej lub mieszanej cery, słusznie zauważają, że nawet najstaranniejszy makijaż oczu i ust nie przynosi dobrego efektu, gdy cera się świeci.
Najwięcej kłopotu sprawiają zwykle nosy. Nos bowiem , jak wiadomo, jest najbardziej wystającą i najlepiej wyeksponowaną częścią twarzy. Jeżeli mocno się błyszczy wydaje się większy i jeszcze bardziej widoczny.
Błyszczące części twarzy są odbierane przez obseratora jako większe niż są w rzeczywistości. Zrozumiałe więc, że kobiety o dużych nosach, szerokich, wypukłych czołach i wydatnych brodach, powinny matowić te obszary twarzy.
Za pomocą kosmetyków błyszczących i matowych możesz wpłynąc również na harmonizowanie proporcji.
Zbyt długi nos skrócisz optycznie nie tylko przyciemniejąc go podkładem ale również matowiąc.
Oczy to istotny element makijażu. W korekcie ich wielkości, kształtu,głębokości osadzenia, wykorzystaj również błysk i transparencję.
Małe i głęboko osadzone oczy potrzebują jasnych i błyszczących barw.
Oczy wypukłe schowasz kładąc matowy cień w miejscach wypukłych.
Usta, to po oczach najważniejszy element wizerunku. Tak, jak brwi i oczy, usta mają różną wielkość. Różnią się też wypukłością i intensywnością czerwieni wargowej.. To wszystko determinuje wybór środków i metod makijażu.
Usta wąskie pokryj jasnymi i błyszczącymi kosmetykami.Nie rób tego jednak w przypadku dużych i wydatnych warg.
Spękany naskórek ukryjesz pod błyszczącym kosmetykiem.Pomarszczone usta kobiety dojrzałej wymagają jednak użycia matu.
Matowienie i nabłyszczanie powinno służyć określonym celom. Nadużywanie kosmetyków matujących może doprowadzić do stworzenia efektu maski na twarzy. Połyskujące kosmetyki z kolei, mogą podkeślać te elementy twarzy, które powinny być ukryte.
Jednym z głównych przykazań wizażysty jest uzyskanie maksymalnego efektu naturalności. Jeśli stosujesz  z rozwagą błysk i mat, to taki rezultat masz zapewniony!
---
Ewa Filipecka, Artystka Makijażu i Kreatorka Wizerunku, wykładowca Profesjonalnych Technik Makijażu, właścicielka Akademii Makijażu Ewy Filipeckiej
http/:www.wizazystka.com.pl

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

No comments:

Post a Comment