Sunday, July 3, 2011

Jak określić swój typ figury? How to determine your figure type?


Jak określić swój typ figury?

Autorem artykułu jest krzynka8


U wiekszości pań, figura, sylwetka odgrywa szczególną rolę. Wpływa nie tylko na dobre samopoczucie psycho-fizyczne, ale również na wygląd i atrakcyjność.
Każda kobieta, aby dobrze wyglądać musi przede wszystkim rozpoznać swój typ figury. Jest to nadrzędna rzecz, jeśli chce dobrać dla siebie ubranie, które podkreśli jej atrybuty i zatuszuje niedoskonałości ciała. Istnieje pięć typów figur kobiecych:
Pierwszy to sylwetka H. Charakteryzuje się ona brakiem zarysowań talii i bioder. Szerokość ramion w niej jest taka sama jak szerokość bioder. Jednocześnie sylwetka ta jest bardzo proporcjonalna. W sylwetce takiej przede wszystkim należy zaznaczyć talię, a ukryć mały biust i szerokie ramiona, dlatego należy nosić szerokie paski, żaboty i falbanki. Jako biżuterię poleca się duże broszki upięte przy dekolcie.
Drugą figura jest sylwetka X. Zwraca ona uwagę ramionami i biodrami, które są tej samej szerokości. Talia natomiast jest w niej należycie uwidoczniona. Kobiety mające taką sylwetkę skarżą się głównie na szerokie biodra, dlatego należy je maskować. Można to z powodzeniem zrobić za pomocą spodni lub spódnic o niskim stanie tak zwanymi biodrówkami.
Trzecia figura to sylwetka A. Odznacza się ona małym biustem, wąskimi ramionami, dużym wcięciem w talii oraz szerokimi biodrami. W sylwetce tej należy w jak najbardziej możliwy sposób maskować dolne części ciała. Nosić należy, zatem ołówkowe spódnice oraz sukienki o linii A. Jeśli ktoś preferuje spodnie, to najlepsze będą proste i na kant.
Czwartą figurę reprezentuje sylwetka I. Poznać ją można po szerokości ramion i bioder, która dla obu jest taka sama. Talia w niej jest długa, brzuch i pośladki płaskie, a nogi długie. Największe zmartwienie kobiet o tej sylwetce to brak krągłości. Nosząc wszelkiego rodzaju żaboty, ubrania z marszczeniami, plisami i drapowaniami dodamy kilka centymetrów do swojego wyglądu.
Piąta figura to kształt V. Sylwetka taka jest szeroka u góry, a wąska na dole. Przy pomocy dekoltów w szpic, długiej biżuterii i pionowych pasków zamaskujemy z dobrym rezultatem zbyt rozbudowaną górę ciała.
---
www.zdrowieiuroda.org

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl


No comments:

Post a Comment