Sunday, July 3, 2011

Piękna latem


Piękna latem

Autorem artykułu jest Li Li


Wielkimi krokami zbliża się przez wszystkich upragnione lato i wakacje. W kalendarzu coraz mocniej zaznaczone są krzyżyki, które odmierzają ilość dni do wyjazdu nad morze. Wakacje, słońce, plaża – to wszystko, aż dodaje pozytywnej energii.
W mieście napotkać możemy plakaty oraz ulotki z pięknymi modelkami w skąpych strojach kąpielowych reklamujących najnowsze kolekcje.
A tymczasem my patrząc w lustro tracimy apetyt na nadchodzące wakacje. Po zimie wiele z nas nagromadziło odpowiednio grzejący nas zapas tłuszczyku. Z dnia na dzień borykamy się z nadmiarem fałdek oraz szpecącym cellulitem. Ta niemiła pamiątka niestety nie chce zniknąć tak szybko jak się pojawiła. Każda kobieta pragnie, aby latem zadziwić swoja perfekcyjną figura. Dodaje to pewności siebie, zwłaszcza na plaży. Tam, aż roi się od przystojnych „ciach” oglądających się za spacerującymi w bikini muzami.
Pragniemy pozbyć się zbędnych kilogramów i planujemy jak to zrobić najbardziej efektywnie. Diety cud, głodówki, suplementy diety wspomagające odchudzanie oraz godziny spędzone na siłowni to najbardziej popularne sposoby, aby wrócić do dawnej świetności. Kobiety są w stanie zrobić niemal wszystko. Jednakże jak wybrać odpowiedni i najbardziej efektywny sposób? Zasada jest prosta, kierować się zdrowym rozsądkiem. Każdy sam najlepiej zna siebie i swój organizm, dlatego powinien indywidualnie dobierać najbardziej odpowiednią dietę. Pamiętając, że dieta to nie to samo co głodowy reżim. Wystarczy zadbać o spożywanie regularnych posiłków w odpowiedni sposób bilansując ilości białek i węglowodanów. Ponadto warto w pełni wykorzystać uroki wiosny. W sklepach czy na bazarkach dostępne są nowalijki, które stanowią źródło witamin oraz minerałów, których po zimie niestety nam brakuje. Im bardziej kolorowo na talerzu, tym bardziej zdrowo. Takimi posiłkami, które stanowią ucztę dla podniebienia oraz oczu możemy z powodzeniem zastąpić tłuste, kaloryczne potrawy. Co więcej, po spożyciu takiego zdrowego posiłku będziemy tryskać energia, a nie będziemy ospali i zmęczeni samą konsumpcja.
Wiosną również dni są coraz dłuższe i cieplejsze. Możemy zamiast komunikacji miejskiej wybrać zdrowszy sposób transportu do pracy,  jak spacer czy jazda na rowerze. Wieczorem lub rano wyprowadzając psa możemy połączyć przyjemne z pożytecznym i pobiegać. Trochę wysiłku fizycznego również ma magiczna moc na nasze zastałe po zimie ciało. Spożycie wody również działa cuda, pomoże nam oczyścić organizm z toksyn. To właśnie one są odpowiedzialne za zmęczenie fizyczne oraz psychiczne.
Nie ulega wątpliwości, że wiosna to idealny czas by rozpocząć odchudzanie. Będąc wiernym oraz wytrwałym w postanowieniu jeszcze tego lata będziemy cieszyć się płaskim brzuchem oraz jędrnymi udami. Tego lata to nie najmodniejszy fason bikini, a idealne ciało stanie się nasza domena oraz wizytówką. Jeszcze tylko słoneczna pogoda i czegóż chcieć więcej?
---
Zobacz także:
- imprezy Kraków
- restauracje Kraków

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl


No comments:

Post a Comment