Wednesday, March 23, 2011

SPA & Wellness


SPA & Wellness

Autorem artykułu jest katia81


Hotele i ośrodki Wellness & SPA to w tym momencie już nie tylko snobizm i moda w pewnych środowiskach, ale także sposób na życie i przede wszystkim na spędzanie wakacji. Obecnie SPA  to już właściwie odrębna gałąź turystyki
Coraz więcej luksusowych hoteli rekomenduje się jako właśnie te, które posiadają ofertę Wellness & SPA.
Z uwagi na fakt, iż najważniejszym celem relaksu w hotelu Wellness & SPA  jest zaliczenie dużej liczby zabiegów oferta SPA  jest bardziej uniezależniona od warunków pogodowych, a co za tym idzie praktycznie o każdej porze roku mamy szczyt sezonu na Wellness & SPA. Warto zatem z oferty hoteli i ośrodków Wellness & SPA  postarać się skorzystać w miesiącach powakacyjnych, gdyż można mieć nadzieję właśnie wtedy na dobre i duże obniżki cenowe.

Do najczęściej stosowanych zabiegów SPA & Wellness  należą zabiegi relaksujące, ujędrniające i oczyszczające. Podstawowym pomieszczeniem, gdzie mają miejsce takie zabiegi Wellness & SPA  jest sauna. To właśnie w saunie przeprowadzane są podstawowe zabiegi odnowy biologicznej oraz zabiegi fizykoterapii, które to stosowane są w  SPA higieniczno-kosmetyczne.

Jako ofertę SPA  znaleźć możemy bardzo często także łaźnie parowe, baseny, groty lodowe i solne.
Poza standardową ofertą Wellness & SPA zazwyczaj można korzystać z usług typowo noclegowych czyli organizacji konferencji, eventów, pobyty integracyjne, wczasowe, a także oferty skierowane do rodzin z dziećmi.

Większość ośrodków Wellness & SPA, aby przyciągnąć potencjalnego klienta przygotowuje i stwarza unikatowe i mocno tagretowane oferty SPA  i programy oczyszczające organizm, nigdzie indziej nie oferowane. To okazja do tzw dopasowania i przywiązanie usatysfakcjonowanego klienta.

Hotele i ośrodki Wellness & SPA  rosną jak grzyby po deszczu głównie w najatrakcyjniejszych miejscowościach turystycznych kraju. Prym wiedzie tutaj oczywiście polskie wybrzeże gdzie budowane są komfortowe hotele SPA. Nie mniej jednak tego typu ośrodki buduje się również {na południu kraju|w rejonach górskich a także w najlepszych uzdrowiskach polskich.

Hotele SPA & Wellness  to dzisiaj najszybciej rozwijający się kierunek noclegowego biznesu. Ten trend prawdopodobnie będzie się utrzymywał w związku z tym, iż społeczeństwo polskie szybko bogaci się i wymagania polskiego klienta w zakresie noclegów cały czas rosną.
---
Hotele SPA

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Pielęgnacja cery naczynkowej


Pielęgnacja cery naczynkowej

Autorem artykułu jest Justyna Eversun


Aby właściwie dbać o skórę naczynkową potrzebna jest odpowiednia jej pielęgnacja. Dobrze jest też unikać czynników, które ją podrażniają, a od czasu do czasu skorzystać z profesjonalnych zabiegów w gabinecie. Dowiedz się, jak troszczyć się o cerę z rozszerzonymi naczynkami.
Czynników mających niekorzystny wpływ na cerę naczynkową jest wiele – są to m.in. częste zmiany temperatury, mróz, wiatr, długotrwałe przebywanie na słońcu, jak również niewłaściwa pielęgnacja. Kobiety bardzo często ukrywają czerwone „pajączki” pod podkładem, nastolatki zaś narzekają na rumień, który oblewa młodą cerę w stresującej sytuacji. Z problemem rozszerzonych naczynek można jednak walczyć – poprzez właściwe dbanie o cerę, unikanie czynników podrażniających, jak również poprzez profesjonalne zabiegi w salonach kosmetycznych.

W codziennej pielęgnacji skóry naczynkowej należy pamiętać o stosowaniu kosmetyków z serii dedykowanych właśnie takiej cerze. Kosmetyki do skóry naczynkowej są wzbogacone o takie substancje jak np. wyciąg z kasztanowca, rutyna czy witaminy C i K. Osoby o naczynkowej cerze powinny stosować kremy z filtrami UV i kosmetyki o delikatnym działaniu – peelingi mechaniczne warto zatem zastąpić enzymatycznymi. Mając skórę naczynkową należy unikać długotrwałego opalania się – zarówno na słońcu jak i w solarium. Ponadto należy unikać sauny i gorących kąpieli.

Z rozszerzonymi naczynkami radzić możemy sobie również w gabinecie kosmetycznym – profesjonalne zabiegi mogą pomóc wzmocnić naczynka, zadziałać obkurczająco. W zabiegach dla skóry naczynkowej często wykorzystuje się sonoforezę lub jonoforezę. Popularna jest również galwanizacja.

Skuteczną metodą walki z rozszerzonymi naczynkami są zabiegi zamykania naczynek, np. za pomocą lasera, bądź elektrokoagulacji. Nowością w Polsce jest urządzenie dobrze znane wśród lekarzy i kosmetyczek na świecie – Lamprobe to nowoczesna metoda zamykania naczynek, która pozwala na uzyskanie szybkich efektów. Zabiegi na Lamprobe odbywają się bez wkłuwania igły, nie są bolesne, nie wymagają stosowania znieczulenia, a czas trwania zabiegu to zaledwie kilka sekund.

Lamprobe wykorzystuje technologię fal radiowych. Urządzenie jest produkowane w USA i zdążyło zdobyć uznanie specjalistów za granicą. Wielką zaletą Lamprobe jest to, że efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu - często nie są wymagane kolejne zabiegi. Prócz zamykania naczynek krwionośnych aparat usuwa również wiele skórnych nieprawidłowości. To skuteczne i precyzyjne urządzenie dające szybkie rezultaty.
---
Eversun to sklep internetowy zajmujący się sprzedażą profesjonalnych kosmetyków i sprzętu do salonów kosmetycznych, solarium i spa.

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Profesjonalny wizaż i stylizacja.


Profesjonalny wizaż i stylizacja.

Autorem artykułu jest Novatio


Czym są wizaż i stylizacja? Czego oczekujemy dziś od tego typu usług? Jakich wizażystów i stylistów wybieramy? Od czego zależy rodzaj makijażu?

Wizaż to sposób dbania o urodę. Wizaż to pielęgnacja twarzy, włosów, dłoni i stóp. Na wizaż, poza pielęgnacją, składają się również zabiegi upiększające, takie jak: makijaż, farbowanie i układania włosów oraz manicure, pedicure i inne zabiegi wykonywane na paznokciach. Wizaż rozwinął się w XX wieku, kiedy kosmetyki stały się bardziej dostępne. Dziś, w XXI wieku możemy w Polsce zakupić produkty z najrówniejszych zakątków świata. Niestety pomimo wielu porad zamieszczonych w internecie, prasie i literaturze, nie zawsze jesteśmy w stanie zadbać o siebie profesjonalnie.

Brak umiejętności, ale również i wygoda powodują, że coraz częściej korzystamy z usług wizażysty i stylisty. Oczekujemy, że profesjonaliści obiektywnie ocenią nasz wygląd i, przy pomocy specjalistycznych środków, kosmetyków i sprzętu, zadbają o naszą urodę. Bardzo ważne staje się dla nas zachowanie naturalnego piękna, dlatego chcielibyśmy by wizyta u stylisty i wizażysty nie spowodowała, że przestaniemy być sobą.

Wybieramy dziś wizażystów i stylistów, którzy potrafią zobaczyć nie tylko kształt naszej figury czy rysy naszej twarzy, ale przede wszystkim nasz charakter. Udajemy się do salonów, w których makijaż studniówkowy, makijaż ślubny czy makijaż codzienny podkreśli nasz nastrój i uwypukli pozytywne aspekty naszej urody.

Wizażysta i stylista, jako profesjonalny kreator naszej urody, powinien przede wszystkim poznać nasze potrzeby. Następnie powinien dobrać odpowiednie kosmetyki i ubrania, które odmienią nasz dotychczasowy wizerunek. Warto skorzystać z usług wizażysty i stylisty!
---
Anna Stankowiak
Salon urody i odnowy Novatio

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl


Natural cosmetics- jak wybrać odpowiednie kosmetyki


Natural cosmetics- jak wybrać odpowiednie kosmetyki

Autorem artykułu jest elżbieta Antoniak


Sztuka wyboru najlepszych kosmetyków dla naszej cery, to nie lada wyzwanie, które wymaga wiedzy i doświadczenia.
Natural cosmetics, czyli nie więcej ni nie mniej jak kosmetyki naturalne. Ich główną zaletą jest znikoma alergizacja. W przeciwieństwie do produktów bazujących na środkach chemicznych, Naturkosmetik cechują się bardzo konkurencyjnymi wynikami w tej kwestii.
Kosmetyki z tej grupy, cieszą się coraz większym zainteresowaniem konsumenckim. Świadczyć to może o zwiększającym się popycie na produkt proekologiczny, bądź też o niskiej jakości dostępnych obecnie produktów. Niewystarczająco usatysfakcjonowany klient rozpoczyna poszukiwania produkt odpowiadającego jego oczekiwaniom.
Podstawowym punktem na liście oczekiwań względem kosmetyków, jest skuteczność, kolejno łagodne działanie, brak reakcji alergicznych, oraz przystępna cena, ładny zapach oraz estetyczne opakowanie. W gruncie rzeczy chodzi o stworzenie produktu doskonałego- taniego i o najwyższej jakości. Niestety jednak stworzenie produktu idealnego jest wręcz niemożliwe. Poszukiwać należy, zatem produktów zbliżonych do naszego ideału. Aby tego dokonać potrzebne są wyniki badań porównawczych. Jedynie w taki sposób jesteśmy w stanie wyłonić zwycięzcę tego konkursu.
Natural cosmetics są niekłamanymi liderami w kwestii minimalizowania reakcji alergicznych. W porównaniu, bowiem z swoimi chemicznymi odpowiednikami, wykazują znacznie mniejszą ilość reakcji uczuleniowych.
Istotne przy porównywaniu kosmetyków jest również czynnik jakości. Aby osiągnąć zadawalający pułap, należy stworzyć produkt bazujący na najlepszych półproduktach. Jakość składników kosmetyków w bezpośredni sposób przekłada się na ich skuteczność.
Innym jeszcze czynnikiem, którego nie należy pomijać, przy wyborze najlepszego kosmetyku, jest opinia jego użytkowników. Taka ocena jest najbardziej miarodajna, co jednocześnie pozwala dokonać właściwego wyboru.

---
food supplements and natural antibiotics natural antibiotics

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl


Nasze dłonie- nasza wizytókwa


Nasze dłonie- nasza wizytókwa

Autorem artykułu jest Anna Madej


Często słyszymy oto takie porównanie nasze dłonie, naszą wizytówką. Jak o nie dbać i co robić by zawsze wyglądały pięknie, nawet po długich porządkach domowych czy też po plewieniu ogródka.
Całe nasze ciało potrzebuje odpowiedniego nawilżenia, a dłonie szczególnie gdyż to one najczęściej mają kontakt z wodą, różnymi detergentami. Na rynku kosmetycznym pojawiło się mnóstwo produktów do pielęgnacji dłoni: kremy nawilżający, peelingi, maseczki. W salonach kosmetycznych też odnajdziemy mnóstwo zabiegów pielęgnacyjnych-parafina na dłonie i maseczki. Kolejną kwestia jaką musimy poruszyć to paznokcie w końcu są nieodłączną częścią naszych dłoni. Jak o nie dbać? Nie wystarczy pomalować je kolorowym lakierem by było już ok, one też wymagają pielęgnacji i nawilżenia. To jak one wyglądają zależy także od naszej diety-powinno w niej się znaleźć mnóstwo witaminy B, wapna i białka. Jedzenie papryki sprzyja poprawie płytki paznokciowej. Paznokcie muszą być odpowiednie zadbane po przez zabiegi-obcinanie, piłowanie, wycinanie skórę-musimy pamiętać aby mieć wszystkie narzędzia, których używamy muszą być sprawne, by nie uszkodzić paznokci i skóry wokół nich. musimy pamiętać by podczas porządków domowych, zmywania naczyń używać rękawiczek gumowych-może to być trochę niewygodne ale wtedy chronimy nasze dłonie i paznokcie przed detergentami. Zimą ważną rzeczą jest by nosić rękawiczki-najlepiej skórzane, by zapobiec przemarznięciu dłoni.
By nasze dłonie były idealne i były naszą wizytówką musimy o nie dbać i
pamiętać o kilku szczegółach:

1. Odpowiednie nawilżanie.
2. Ochrona dłoni i paznokci przed detergentami.
3. Odpowiednia dieta zawierająca dużo witaminy B, wapna, białka, żelaza i
cynku.
4. Jeżeli malujesz często paznokcie, pozwól im jak najczęściej odetchnąć.
5. Piłując paznokcie rób to najlepiej aby zyskały kształt owalny lub
prostokątny.
6. Używanie zbyt często polerki osłabia płytkę paznokciową.
7. Regularnie rób peeling dłoni.


Polecam także domowy sposób na nasze dłonie i paznokcie.
1. peeling z cukru i oliwy dla dłoni
2. oliwa z oliwek z sokiem z cytryny na rozjaśnienie płytki.

Pamiętajcie dłonie są Naszą wizytówka!
---
Artykuł pochodzi ze strony:
www.kobietoland.pl

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Kosmetyk… wewnętrzny?


Kosmetyk… wewnętrzny?

Autorem artykułu jest Milena Grochal


Puder, cień, a może szminka? Czy zastanawiałaś się, który z tych kosmetyków doda Ci niepowtarzalnego uroku? Oczywiście możesz używać wszystkich produktów, jednak prawdziwe piękno kryje się... w Twoim wnętrzu. Do jego wydobycia potrzebujesz wyłącznie... odpowiednio dobranych suplementów diety.


Suplement diety... czyli?
Suplementy diety to nic innego, jak tylko preparaty występujące zazwyczaj pod postacią tabletek, które pomogą w uzupełnieniu codziennej diety o niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, witaminy i minerały. W przypadku suplementacji codziennego menu kobiety, polecane są zwłaszcza preparaty pozytywnie pływające na kondycję cery, włosów i paznokci. Oczywiście tego rodzaju produkty bez problemu nabędziesz w miejscach takim jak chociażby Apteki medyczne. Suplementy diety dostępne są – w zdecydowanej większości przypadków – bez recepty.
Skład suplementów
A jakie substancje, wpływające w sposób pozytywny na organizmu kobiety, znajdziesz w składzie ogólnodostępnych suplementów diety? Za każdym razem kiedy odwiedzasz Apteki medyczne, praca i wiedza obecnych tam farmaceutów jest do Twojej dyspozycji, dlatego też profesjonalną informację dotyczącą konkretnego leku bez problemu uzyskasz właśnie od specjalistów. Niemniej jednak istnieją również składniki, które w tego rodzaju preparatach używane są najczęściej. Wśród takowych z całą pewnością warto wymienić między innymi wyciągi pozyskiwane ze skrzypu polnego, beta karoten, L-cysteinę, biotynę, szereg witamin takich jak A, C, E oraz witaminy z grupy B czy też mikroelementy: cynk, jod, żelazo.
Suplementy diety to preparaty o których stosowanie powinna pokusić się każda, dbająca o swoje zdrowie i piękno, nowoczesna kobieta. Dzięki tego rodzaju „kosmetykom” do organizmu dostarczone zostaną cenne substancje odżywcze, co w efekcie przyczyni się do zdrowia i pięknego, promiennego wyglądu cery, włosów i paznokci pań.
---
Milena Grochal

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl


Aromatyczne odchudzanieAromatyczne odchudzanie

Autorem artykułu jest Joanna Bargieł


Aromatyczne odchudzanie i spadek wagi z zastosowaniem aromaterapii olejkiem grapefruitowym - nieznany dotychczas sposób na ograniczenie nadmiernego apetytu.
Dieta, dieta i...
W internecie, w mediach roi się od najróżniejszych propozycji coraz to nowszych diet odchudzających, które "na pewno" przyniosą efekt, które zapewnią nam piekną i nienaganną sylwetkę i już nigdy nie doświadczymy efektu "jojo". Producenci preparatów odchudzających prześcigają się w dostarczaniu na rynek spalaczy tłuszczu, reduktorów tkanki tłuszczowej. Wszystko to ma pozwolić nam osiągnąć idealną wagę. W reklamach rzadko kiedy wspomina sie o tym, że najważniejszym elementem odchudzania jest najzwyklejsze ograniczenie spożywanych pokarmów. Stowujemy więc chemiczne wspomagacze w dietach odchudzających, ciągle narzekamy na efekt "jojo", a tak naprawdę jedną z głównych przyczyn nadwagi jest nasz nadmierny apetyt.
Mało kto wie, jak nieocenionym przyjacielem w walce z nadwagą jest olejek grapefruitowy . Ma on bowiem  rewelacyjny wpływ na spadek apetytu. Otrzymywany jest w procesie tłoczenia skórek owoców graperfruita, zawiera w sobie flawonoidy, geraniol, limonen i kadinen. Aby skutecznie wspomagał proces odchudzania i ograniczania apetytu na jedzenie powinien stać się naszym nieodłącznym przyjacielem na cały czas planowanej diety. Zakupujemy więc kominek do aromaterapii, stawiamy go w pomieszczeniu, w którym spędzamy jak najwięcej czasu, napełniamy wodą, wlewamy kilkanascie kropel olejku grapefruitowego, zapalamy podgrzewacz i... stopniowo mamy zoraz mniejszą ochotę na jedzenie.
Oczywiście, po kilku godzinach aromaterapii nie oczekujmy cudów. Ten proces musi potrwać. I daje wymierne efekty. Sprawdzone i długotrwałe. Dodatkową korzyścią z aromaterapii olejkiem grapefruitowym jest jego działanie antydepresyjne, tonizujące i odtruwające.
---
www.swiatperfum.aromagroup.pl

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl


Lecznicze właściwości kwasu glikolowego


Lecznicze właściwości kwasu glikolowego

Autorem artykułu jest SPA


Kwas glikolowy jest często stosowany w kosmetyce ze względu na swoje szerokie działanie. Wchodzi też w skład peelingu glikolowego, który daje bardzo dobre rezultaty i cieszy się coraz większą popularnością. Wykorzystywany bywa również w medycynie ze względu na swoje lecznicze właściwości.

Regularne stosowanie kwasu glikolowego poprawia elastyczność naszej skóry i sprawia, że odbudowują się włókna sprężyste. Można zaobserwować też zwiększoną produkcję włókien kolagenu mukopolischarydów, dzięki czemu dochodzi do spłycenia zmarszczek i długotrwałej poprawy elastyczności i ogólnej kondycji skóry.
 Dla kogo
Wskazaniem do stosowania kwasu glikolowego jest pojawienie się trądziku, zmarszczek, blizn lub plam, które chcemy usunąć lub ogólne wysuszenie skóry. Największa zaleta kwasu glikolowego to, możliwość poprawiania kondycji skóry w każdym wieku. Jest dostępny w różnych stężeniach, gdyż właśnie od stężenia zależy odpowiednie jego działanie i efekt. Daje to więc możliwość dostosowania dawki zależnie od typu skóry, zaburzenia i oczekiwanego efektu.
Stosowanie tego zabiegu pozwala utrzymać naszą skórę w dobrej kondycji, utrzymuje jej odpowiednie nawilżenie, dzięki czemu jest mniej podatna na szkodliwe czynniki i wolniej się starzeje. Zabieg z kwasem glikolowym daje dobre efekty w walce z trądzikiem gdyż zmniejsza aktywność gruczołów łojowych i zamykają rozszerzone pory. Ponadto zapobiega ponownemu powstawaniu stanów zapalnych i przeciwdziała pojawianiu się blizn.
Używając kwasu nie tylko zapobiegamy powstawaniu nowych blizn, ale również możemy pozbyć się tych plam i przebarwień, które już mamy. Stosując kwas glikolowy można pozbyć się chociażby starych blizn po trądziku, plam powstałych przez działanie promieni słonecznych i piegów. Kwas ten wspomaga również działanie innych preparatów, dlatego jego używanie w trakcie kuracji Anti-Ageing jest jak najbardziej wskazane.
 Pielęgnacja po zabiegu
Kiedy już zdecydujemy się na peeling glikolowy skóra będzie podrażniona, kilka godzin może utrzymywać się niewielki rumień, uczucie ściągnięcia skóry i mogą pojawić się małe strupki. Mimo iż po takim zabiegu nie potrzeba długotrwałej rekonwalescencji, trzeba odpowiednio o naszą skórę zadbać. Przede wszystkim nie należy dodatkowo podrażniać jej makijażem, lepiej odczekać przynajmniej dobę. Trzeba też pamiętać o odpowiednim nawilżaniu i stosowaniu kremu z filtrem. Na miesiąc powinniśmy też zapomnieć o opalaniu. I najważniejsze – pod żadnym pozorem nie wolno drapać swędzących miejsc.
 Przeciwwskazania do zabiegu
Mimo że kwas glikolowy ma zbawienny wpływ na naszą cerę, nie każdy powinien korzystać z tego zabiegu. Stanowczo odradza się wykonywanie go jeśli kobieta jest w ciąży lub karmi piersią. Przeciwwskazaniem jest też alergia, skłonność do powstawania bliznowców, opryszczka i choroby autoimmunologiczne. Przed zabiegiem nie można się opalać, stosować depilacji, preparatów podrażniających skórę. Dzień przed zabiegiem również mężczyźni nie powinni się golić. Poważną przeszkodą w wykonaniu peelingu glikolowego jest przyjmowanie leków zawierających witaminę A.
---
Zobacz także:
Pantenol w kosmetyce
Olejek pichtowy i olejek sezamowy w kosmetyce
Kwas stearynowy w kosmetyce

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Przedłużanie włosów laserem?! Laser Hair Extensions?


Przedłużanie włosów laserem?!

Autorem artykułu jest papaj


Na rynku jest dostępnych szereg metod przedłużania włosów jednak, którą wybrać, aby efekt był w pełni zadowalający, a także komfortowy w późniejszym użytkowaniu?
Metoda Microrings, metoda keratynowa, czy też ultradźwięki są popularnymi i często wykorzystywanymi metodami przedłużania włosów. Jak w każdym przypadku są plusy i minusy każdej z tych metod. Ostatnimi czasy na rynku pojawiła się nowa możliwość/opcja, a mianowicie przedłużanie włosów laserem.
Głównymi zaletami tej metody są dyskretne łączenia tzw. nanołączenia, które są niewidoczne. Nawet, gdy zawieje wiatr podczas spaceru z przyjaciółmi, znajomymi i je odsłoni, nikt nie zauważy, że doczepianie włosów zostało wykonane. Dzieje się tak, gdyż łączenia są cieńsze, niż włosy powyżej i poniżej łączenia. Pojawia się tutaj kolejna zaleta, a mianowicie łączenia te mogą być wykonywane w sekcjach głowy (np. na czubku głowy), gdzie w innych metodach przedłużania włosów nie jest to wskazane. Ponadto łączenia wykonane metodą laserową te są bardzo trwałe - do czterech razy bardziej wytrzymałe, niż w metodzie keratynowej, i co bardzo ważne odporne na ciepło i większość kosmetyków. Podkreślić należy, że na większość, ale nie na wszystkie.
Jednak największą zaletą tej metody jest fakt, iż łączenia wykonane laserem są elastyczne i dopasowują się do kształtu głowy. Zachowują się jak nasze naturalne włosy np. podczas czesania wyczesywane są jedynie pojedyncze włosy z łączeń, a nie całe pasmo.
Niewątpliwie doklejanie włosów laserem ma wiele plusów, ale są też wady związane z tą metodą. Zabieg trwa dłużej niż przy wykorzystaniu innych metod. Utrudnieniem jest również ograniczona liczba miejsc, gdzie można tą metodą przedłużyć włosy. Sprzęt, który służy do wykonywania tych zabiegów nie należy do najtańszych i te dwa ostatnie czynniki powodują, iż cena zabiegu jest wyższa w porównaniu z innymi metodami.
---

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl


www.douglas-shop.pl 

Trendy ponad wszystko!


Trendy ponad wszystko!

Autorem artykułu jest Sławomir Dąbrowski


Motywy zwierzęce drapieżnie weszły do wiosennej mody. Podobno grzechem jest nie mieć dzisiaj szala w cętki. Furorę robią też gumowe baleriny dopasowujące się do kształtu stopy i długie łańcuszki z zawieszką. Trendesetterkom prezentujemy trzy zwycięskie hity, które w świecie fashion zamieniają się tylko miejscami na podium.
Śniadanie u Tiffaniego raz jeszcze
Kreacja Audrey Hepburn w znanej ekranizacji powieści Trumana Capote to już ikona stylu retro.
- Lata 50. powracają w tym sezonie dzięki tiulom, rozkloszowanym sukienkom i podkreślonej talii. Spódnica szyta z koła, za kolano, z gładkiego materiału niezmiennie jest synonimem fuzji dziewczęcości i niepowtarzalnej elegancji – mówi Piotr Berliński, właściciel marki Every Nature. Trend vintage rodem z tamtych lat przejawia się w klasycznych sukienkach podszytych tiulem i mocno eksponujących figurę, krótkich, dopasowanych kardiganach oraz pastelowych kolorach konkurujących w tym sezonie z eksplozją neonowych barw. Choć sama Hepburn powtarzała, że nigdy nie myślała
o sobie jako o ikonie, jej kreacje zawsze pozostaną uosobieniem elegancji, która inspiruje współczesnych projektantów. Stąd na wybiegach tiulowe halki, dekolty w łódkę i spódnice pięknie zaznaczające wąską talię.
Flower-power
Moda rozkwita kolorem i wzorem. Kwiatowy deseń jest pozycją numer jeden niemal w każdej wiosenno-letniej kolekcji. Małe, średnie i w wersji maxi są powtarzalnym trendem przywołującym wiosnę. – Najmodniejsze kwiaty to łączka i średniej wielkości, nieco rozmazane, malowane akwarelą
– mówi Dorota Sikorska, stylistka Every Nature. – Motywy kwieciste na ubraniach dodają lekkości i pewnego luzu. Nieodłącznie kojarzą się ze stylem hipisowskim lub country. Trendy są również kwiaty w modzie biznesowe ,ponieważ skutecznie przełamują klasyczny look. Sukienka w delikatne, niezbyt drobne kwiaty, zestawiona z czarną marynarką odda charakter elegancji i kobiecości. Dosłowny rozkwit wiosennej mody atakuje nas kwiatowymi broszkami, apaszkami, spódnicami i sukienkami. Kwiaty obecne są też na bransoletkach, torebkach i butach. Oznacza to prawdziwy wiosenny power-flower!
Przywitanie z Afryką
Ojcem chrzestnym trendu safari jest Yves Saint Laurent. To jego projekty z linii damskich kostiumów inspirowanych mundurem afrykańskich myśliwych zapoczątkowały modę na surowe kolory i proste fasony koszul i żakietów. Stroje inspirowane stylem rodem z Afryki cechuje minimalizm i charakterystyczny krój. Prosty fason wzbogacony jest dużymi kieszeniami, podwijanymi rękawami i na przykład niedbale przewiązanym paskiem. – Głównym przesłaniem strojów nawiązujących do nurtu safari jestwygoda i niezobowiązujący charakter. Neutralność tkanin i kolorów sprawia, że ów trend można znakomicie łączyć zinnymi modnymi motywami, tworząc zestawienia eleganckie i swobodne  zarazem – przekonuje stylistka marki Every Nature. Safari to nie tylko beże, zielenie i brązy, charakterystyczne dla niego fasony można spotkać również w mocniejszych barwach.

Więcej o najmodniejszych trendach na http://sklep.everynature.pl/
---

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Wiosna, to czas by kobieta przemieniła się w motyla.


Wiosna, to czas by kobieta przemieniła się w motyla.

Autorem artykułu jest Lady M


 Zima to okres, w którym mało się ruszamy. Więcej czasu spędzamy w domu siedząc przed telewizorem i podjadamy smakołyki, czy po prostu nie chce nam się wyjść z domu. Z ręką na sercu drogie panie, nabrałyście kilogramów przez zimę? Jeżeli odpowiedź jest twierdząca, to nadszedł czas na wiosenne porządki w szafie.
Na wiosnę, pewnego dnia zaglądamy do szafy i z przerażeniem stwierdzamy, że połowa z naszych ubrań  jest za mała, a druga połowa niemodna. Co wtedy można zrobić? Pytania typu, czy kupione trzy miesiące temu sukienki będą dobre? lub czy zeszłoroczny kostium kąpielowy nie będzie się za bardzo wpijał w boczki? Należy zapakować w kartonowe pudło, związać sznurkiem i schować na dno szafy. Przede wszystkim nie należy wszystkich za małych rzeczy od razu się pozbywać . Warto rozebrać się do bielizny, stanąć przed lustrem i dokładnie się sobie przyjrzeć. Jaka część ciała została najbardziej zaniedbana i przez to, czujemy się niekomfortowo.
Dobrym rozwiązaniem jest zapisanie się na aerobik, ewentualnie jeżeli dużo pracujemy lub  w nietypowych godzinach, możemy ćwiczyć w domowym zaciszu.  W internecie znajduje się cała masa filmików z ćwiczeniami fitness. Na poprawę kształtu brzuszka, bardzo dobra jest szóstka weidera, polegająca na ciągłym powtarzaniu konkretnego schematu ćwiczeń. Trening jest długotrwały, ale daje niesamowite efekty. Najlepszą nagrodą jest jednak to, jak powalająco wygląda się wtedy w bikini.
Łącznie z naszą cudowną  wiosenną przemianą, remontu będzie wymagała także zawartość naszej szafy. Tegoroczna wiosna będzie oczekiwała motywów kwiatowych, oraz jaskrawych kolorów, nie tylko na ubraniach, lecz także na oczach i paznokciach.  Każda kobieta uwielbia zakupy, więc odświeżanie szafy będzie również bardzo dobrze wpływało na samopoczucie.  Oprócz sklepów z nowościami znajdujących się w galeriach, warto odwiedzić również second handy, które posiadają bogatą ofertę unikalnych ubrań i często można trafić na modową perełkę. Świetne rzeczy w bardzo dobrych cenach można znaleźć w sklepach internetowych. Zmiana figury, zawartości szafy, to nie wszystko. Można obciąć grzywkę,  zrobić pasemka, ułożyć inaczej włosy. Wiosna to czas, gdy każda kobieta zamienia się w motyla.
---
Lady M.T.

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Glycerine cosmetic Gliceryna kosmetyczna


Gliceryna kosmetyczna

Autorem artykułu jest SPA


Gliceryna to alkohol cukrowy o gęstej i oleistej konsystencji, bardzo dobrze rozpuszczający się w wodzie. Gliceryna ma szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach życia codziennego, ale przede wszystkim w kosmetyce jako składnik wielu kosmetycznych produktów do pielęgnacji całego ciała i twarzy.

Gliceryna, jak już wcześniej wspomniano, ma bardzo szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Nieodłącznym elementem przemysłu technicznego, farmaceutycznego oraz spożywczego jest właśnie gliceryna, co więcej jest składnikiem płynów hamulcowych i chłodniczych w samochodach. Produkcja gliceryny odbywa się także w organizmie człowieka! Jednak na największe uznanie zasługuje w kosmetyce i temat zastosowania gliceryny kosmetycznej jest warty bliższego poznania.
Każdy za pewne wie, że głównym składnikiem kremów do rąk jest właśnie gliceryna. Jednak czy kiedykolwiek zastanawialiśmy się nad innymi zastosowaniami gliceryny? Postaram się przybliżyć temat gliceryny w kosmetyce. A więc gdzie znajdziemy glicerynę?
Kremy
Gliceryna pochłania wilgoć oraz ma właściwości nawilżające dlatego też wszelkie nawilżające kremy do twarzy mają w składnikach glicerynę. Kremy do rąk i stóp także posiadają glicerynę za sprawą jej regenerujących i odżywczych właściwości.
Szampony i odżywki
Gliceryna jest składnikiem szamponów i odżywek głównie mających właściwości silnie odżywcze., ponieważ dzięki glicerynie włosy suche i łamliwe odzyskują swój dawny blask i miękkość. Natomiast odżywki do włosów zapewniają ochronę przed ich wypadaniem.
Żele pod prysznic
Wspominając o tym gdzie znajdziemy glicerynę kosmetyczną nie możemy zapomnieć o kosmetykach codziennego użytku jakim są żele pod prysznic i do kąpieli. Dzięki glicerynie zawartej w tych kosmetykach nasza skóra zostaje nawilżona nie tylko w trakcie mycia, ale także długo po.
Każdy balsam do ciała, a w szczególności przeznaczony do bardzo suchej skóry z pewnością zawiera glicerynę, a to za sprawą jej nawilżających właściwości, podobnie jak w przypadku kremów. Balsamy do ciała doskonale koją nieprzyjemna w dotyku suchą skórę za sprawą gliceryny, która wnika w głębsze partie skóry i dzięki swoim właściwościom zapobiega utracie wody.
Kosmetyki do cery dojrzałej
Gliceryna w kosmetyce znalazła także swoje zastosowanie w kosmetykach dla osób z pierwszymi oznakami starzenia się skóry, a wszystko za sprawą tego, że gliceryna wpływa pozytywnie na jędrność i elastyczność skóry przez swoje działanie wygładzające.
Maści
Wszelkie zrogowacenia i stwardnienia na kolanach czy łokciach zregeneruje tłusta maść, która zawierając w sobie glicerynę staje się kosmetykiem natłuszczającym, który dodatkowo ochrania skórę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.
Podsumowując gliceryna w kosmetyce ma ogromne zastosowanie, ponieważ jest składnikiem większości kosmetyków pielęgnacyjnych codziennego użytku. Dzięki glicerynie w kosmetykach nasza skóra staje się nawilżona, zregenerowana, a co więcej jest chroniona przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. To samo tyczy się włosów, o które możemy dobrze zadbać dzięki zbawiennemu działaniu gliceryny kosmetycznej.
---
Zobacz także:
Kwas salicylowy w kosmetyce
Kwas glikolowy w kosmetyce
Ultradźwięki w kosmetyce


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

“Przetrwają najpiękniejsi”


“Przetrwają najpiękniejsi”

Autorem artykułu jest papaj


Amerykańska psycholog Nancy Etcoff przez 15 lat badała dlaczego i w jakim stopniu uroda wpływa na nasze życie oraz jakie konsekwencje niesie ze sobą. Wszystkie swoje spostrzeżenia i wnioski opisała w książce “Przetrwają najpiękniejsi”. Stwierdzenie, że ludzie sukcesu dobrze wyglądają jest jak najbardziej prawdziwe.
Niewątpliwie jedną z pierwszych rzeczy na jaką zwracamy uwagę są włosy. Lśniące, zadbane włosy są pewnego rodzaju wizytówką. Oczywiście należy pamiętać, iż nawet najpiękniejsze włosy nie będą się prezentować dobrze, jeśli fryzura zostanie źle dobrana przez fryzjera - ale to zupełnie osobny temat.
Każdy z nas dba o włosy używając odpowiednich kosmetyków, ścinając je u profrsjonalistów, a także poddając włosy różnym zabiegom pielęgnacyjnym. Jeśli natura była dla nas szczodra, wspomniane wcześniej czynności powinny wystarczyć, aby prezentowały się i nas dobrze.
Natomiast co w przypadku, gdy natura jednak nie obdarzyła nas bujną fryzurą? Jeśli nasze włosy są rzadkie lub wypadają? Nie jest to w chwili obecnej wielki problem, gdyż mamy wiele możliwości, aby ten fakt zmienić. Istnieje szeroki wachlarz usług w branży fryzjerskiej aby np. przeciwdziałać przedwcześnie wypadającym włosom.
Jedną z opcji jest zagęszczenie włosów, bądź też niechirurgiczne uzupełnianie włosów. Wykorzystując nowe technologie dostępne obecnie na rynku można sprawić, aby naturalne włosy odrastały w miejscu, z którego do tej pory wypadały. Kolejną opcją jest doczepianie włosów. Metod jakimi można wykonać wspomniany zabieg jest wiele, chociażby metoda Microrings, gdzie za pomocą małych, dyskretnych obrączek zaciskanych na włosach doczepiane są pasemka w kolorze naturalnych włosów klientki. Przedłużanie włosów w szybki sposób pozwala osiągnąć efekty, na które normalnie czeka się kilka lat. Obecnie są to zabiegi bezpieczne, wykonywane na materiałach najwyższej jakości. Co jest niezmiernie ważne przedłużone włosy sprawiają wrażenie naturalnych czyli łączenia są na tyle dyskretne, iż zasadniczo nie są widoczne.
Reasumując, jeśli nasze włosy nie są gęste, bądź też jeśli nadmiernie wypadają, nie rosną itd. nie stanowi to już większego problemu. Branża kosmetyczna, czy też fryzjerska umie sobie bez problemu poradzić z tymi niedogodnościami.
Człowiek sukcesu zdecydowanie kojarzy mi się jako osoba dbająca o swój wygląd. Pod słowem wygląd rozumiem: odpowiedni strój, zadbane włosy, ręce itd. Niewątpliwie nasz wygląd zewnętrzny wywiera wpływ na sposób w jaki postrzegają nas inni. Należy także pamiętać, że jeśli chociaż jeden element będzie znacznie odstawał od innych, całość nie zostanie odebrana w taki sposób jakbyśmy sobie życzyli. Zatem zadbajmy o całokształt i pamiętajmy, iż włosy również są naszą wizytówką.
---
Łucja

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl


Na czym polega zabieg podania botoxu ?


Na czym polega zabieg podania botoxu ?

Autorem artykułu jest Monika Gancarska


Botox (toksyna botulinowa) przeznaczony jest dla osób chcących pozbyć się zmarszczek głównie w górnej części twarzy, tzw. zmarszczek mimicznych. Są to zmarszczki, które występują często już u bardzo młodych osób, ponieważ wiążą się z żywą mimiką twarzy.
W dermatologii estetycznej, botox podaje się w celu wygładzenia zmarszczek, operując dawkami rzędu 20-60 jednostek w czasie jednego zabiegu. Stosuje się, więc go w bardzo małych, ściśle dobranych dla danego pacjenta dawkach, które działają tylko w miejscu podania. W przypadku zmarszczek bardzo głębokich i mocno utrwalonych może zaistnieć konieczność uzupełnienia zabiegu podania botoxu przez wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym. Może być łączony również z innymi metodami liftingu twarzy.

Botox stosuje się również do leczenia nadpotliwości dłoni, stóp i pach. Zastrzyki z toksyny botulinowej zaleca się również w leczeniu schorzeń związanych z kurczami mięśni i tikami, w leczeniu spastyczności u dzieci z porażeniem mózgowym, w okulistyce do leczenia zeza i kurczu powiek. Botox może też uwolnić nas od bólów głowy – podany w odpowiednią okolicę czoła i karku leczy migrenę.

Przebieg zabiegu

Toksyna botulinowa jest wstrzykiwana przy użyciu jednorazowej strzykawki zaopatrzonej w bardzo cienką igłę. Małą ilość preparatu precyzyjnie wstrzykuje się w kilka miejsc na twarzy. Zabieg trwa krótko. W zależności od liczby leczonych miejsc (punkty iniekcji) zajmuje to około 15-20 minut.  Ból związany ze wstrzykiwaniem jest minimalny. Wielu pacjentów porównuje go do kilkusekundowego ugryzienia przez mrówkę lub komara. Zabieg nie wymaga znieczulenia miejscowego.  Ze względu na komfort pacjenta czasami stosuje się znieczulenie kremem (np. EMLA) na około 30 minut przed zabiegiem.

Po zabiegu

Zmarszczki całkowicie lub częściowo likwidują się, wyraz twarzy staje się łagodniejszy, wygląda naturalnie, ogólna mimika zastaje zachowana. Dawka stosowana w celach kosmetycznych jest wielokrotnie niższa od dawki leczniczej i całkowicie bezpieczna.  Jest dobierana indywidualnie w zależności od potrzeb.
Toksyna botulinowa zaczyna działać już po 2 -3 dniach od momentu wstrzyknięcia. Natomiast pełny efekt terapeutyczny jest widoczny dopiero po 7-10 dniach. Efekt po zabiegu utrzymuje się średnio 3-6 miesięcy. Zależy to od indywidualnych cech organizmu.

Po tym okresie mimika twarzy stopniowo powraca. Po całkowitym wygaśnięciu działania toksyny botulinowej, zabieg należy powtórzyć. Jeżeli z różnych powodów pacjentka nie może poddać się kolejnym zabiegom to i tak jej skóra na tym skorzysta. Twarz już po jednokrotnym zabiegu - czyli około półrocznym okresie działania toksyny botulinowej, wygląda młodziej, jest bardziej wypoczęta. Niejednokrotnie zmarszczki ulegają spłyceniu. Jest to wynik dodatkowego działania botoxu, polegający na tym, że gdy przez pół roku nie wykonujemy ruchów marszczących czoło czy ruchów odpowiedzialnych za “kurze łapki” skóra odpoczywa, więc po ustaniu działania botoxu i tak wygląda młodziej. Inwestujemy w ten sposób w przyszłość dając skórze pół roku odpoczynku.

Terapia toksyną botulinową w celach estetycznych jest stosunkowo prosta, jest wykonywana w warunkach ambulatoryjnych, nie wymaga żadnych szczegółowych badań diagnostycznych i bezpośrednio po jej zakończeniu pacjent może powrócić do swoich codziennych aktywnośći.

Nie istnieje ryzyko żadnych blizn bądź uszkodzeń, a miejsce wstrzyknięcia botoxu jest niewidoczne. Ryzyko wystąpienia działań niepożądanych zależy od mięśnia, do którego podaje się preparat i powinno być szczegółowo omówione z lekarzem przed wykonaniem zabiegu.

Postępowanie po zabiegu
- unikać masażu w miejscach wstrzyknięć
- w ciągu 4 godz. po zabiegu nie pochylać głowy do dołu (np przy zawiązywaniu butów czy też podczas snu)
- nie wykonaywać intensywnych ćwiczeń fizycznych przez okres 7 dni po zabiegu.

Powtarzanie zabiegów

Zabiegi można powtarzać co 6 - 8 miesięcy nie częściej niż co 3 miesiące. Jest to jeden z tych zabiegów, do których pacjenci wracają z ochotą, ponieważ daje bardzo szybkie i długotrwałe efekty, które wszyscy wokół zauważają a jednocześnie jest to zabieg nieinwazyjny i prosty w wykonaniu.
---
Medycyna Estetyczna i Laserowa | IkonaCity

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Błysk czy mat? Czyli kłopoty z błyszczącym nosem.


Błysk czy mat? Czyli kłopoty z błyszczącym nosem.

Autorem artykułu jest Ewa Filipecka


Wizażysta pracuje z delikatną materią, jaką jest uroda kobiety. Perfekcyjna umiejetność podkreślania atutów twarzy to cecha dobrego warsztatu.
Obserwuję często bardzo dobry kolorystycznie makijaż, w którym w nieprawidłowy sposób użyto kosmetyków nabłyszczających.
Robiąc makijaż, pamiętaj, że błysk daje optyczne złudzenie powiększenia i przybliża powierzchnię, na której sie znalazł. Dlatego też najbezpieczniej będzie, gdy zastosujesz go tylko wtedy, gdy płaszczyzna jest gładka, równa i godna wyeksponowania.
Błysk i mat, podobnie jak kolor i światło, ułatwiają przeprowadzenie korekt na malowanej twarzy. Zachęcam Cię więc do rozważnego wybierania właściwych dla siebie kosmetyków upiększających.
Skóra to największy narząd ludzkiego ciała. Zajmuje około dwa metry kwadratowe powierzchni. Waży wcale nie mało, bo od pięciu do sześciu kilogramów. Pełni wielorakie funkcje. Bierze udział w skomplikowanych procesach regulacji hydrolipidowej.
Znajdujące się w niej gruczoły łojowe wydzielają tłuszcz, który zapobiega pękaniu naskórka, chroni przed wysuszeniem i uszkodzeniem skóry.
Jednakże nadmierna aktywność gruczołów łojowych jest przyczyną powstawania cery tłustej. Ten rodzaj cery występuje głównie u osób młodych. Coraz częściej jednak zdarza się też i  u dorosłych.
W skład kosmetyków do pielęgnacji cery powinny wchodzić substancje regulujące ilość wydzielanego sebum. Nie mogą jednak wysuszać cery, co czasem ma miejsce.
Dobrze dobrany do potrzeb cery krem, zdecydowanie ułatwi Ci zadanie. Dużo łatwiej zapanujesz nad nadmiernym świeceniem się czoła, nosa czy brody.
Właścicielki tłustej lub mieszanej cery, słusznie zauważają, że nawet najstaranniejszy makijaż oczu i ust nie przynosi dobrego efektu, gdy cera się świeci.
Najwięcej kłopotu sprawiają zwykle nosy. Nos bowiem , jak wiadomo, jest najbardziej wystającą i najlepiej wyeksponowaną częścią twarzy. Jeżeli mocno się błyszczy wydaje się większy i jeszcze bardziej widoczny.
Błyszczące części twarzy są odbierane przez obseratora jako większe niż są w rzeczywistości. Zrozumiałe więc, że kobiety o dużych nosach, szerokich, wypukłych czołach i wydatnych brodach, powinny matowić te obszary twarzy.
Za pomocą kosmetyków błyszczących i matowych możesz wpłynąc również na harmonizowanie proporcji.
Zbyt długi nos skrócisz optycznie nie tylko przyciemniejąc go podkładem ale również matowiąc.
Oczy to istotny element makijażu. W korekcie ich wielkości, kształtu,głębokości osadzenia, wykorzystaj również błysk i transparencję.
Małe i głęboko osadzone oczy potrzebują jasnych i błyszczących barw.
Oczy wypukłe schowasz kładąc matowy cień w miejscach wypukłych.
Usta, to po oczach najważniejszy element wizerunku. Tak, jak brwi i oczy, usta mają różną wielkość. Różnią się też wypukłością i intensywnością czerwieni wargowej.. To wszystko determinuje wybór środków i metod makijażu.
Usta wąskie pokryj jasnymi i błyszczącymi kosmetykami.Nie rób tego jednak w przypadku dużych i wydatnych warg.
Spękany naskórek ukryjesz pod błyszczącym kosmetykiem.Pomarszczone usta kobiety dojrzałej wymagają jednak użycia matu.
Matowienie i nabłyszczanie powinno służyć określonym celom. Nadużywanie kosmetyków matujących może doprowadzić do stworzenia efektu maski na twarzy. Połyskujące kosmetyki z kolei, mogą podkeślać te elementy twarzy, które powinny być ukryte.
Jednym z głównych przykazań wizażysty jest uzyskanie maksymalnego efektu naturalności. Jeśli stosujesz  z rozwagą błysk i mat, to taki rezultat masz zapewniony!
---
Ewa Filipecka, Artystka Makijażu i Kreatorka Wizerunku, wykładowca Profesjonalnych Technik Makijażu, właścicielka Akademii Makijażu Ewy Filipeckiej
http/:www.wizazystka.com.pl

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Pokochajcie pomadkę!


Pokochajcie pomadkę!

Autorem artykułu jest Ewa Filipecka


Usta kobiece od zawsze przyciągały uwagę mężczyzn. Niektórzy twierdzą, że ich kształt i wielkość jest informacją o cechach charakteru ich właścicielki. Wybór koloru szminki, również odczytywany jest jako sygnał o temperamencie i usposobieniu kobiety.
Pomadka przeżywa swoje wzloty i upadki. Dziś chętniej wybieramy błyszczyki, bo są łatwe i szybkie w aplikacji. Pozwalają nam pomalować usta nawet bez lusterka. Taki sposób malowania się pomadką , bez przeglądania się w lustrze, nie skończyłby się zapewne dobrze.
Pomadka jest wymagająca. Chce od Ciebie dokładności i precyzji. Odwdzięczy Ci się jednak elegancją, trwałością i wyraźnym kolorem ust. Jeśli tylko zechcesz ,  skutecznie odświeży i wypogodzi Twoją twarz. Czasem sama wystarczy za cały makijaż. A jeśli właśnie jesteś smutna, namaluje Ci uśmiech !  Zrobi to dla Ciebie wtedy, gdy umiejętnie pokryjesz nią  kąciki ust. Tego nie umie żaden błyszczyk!
Podstawowym zadaniem pomadki jest podkreślenie barwy ust. Służy ona także zrównoważeniu kompozycji kolorystycznej całego makijażu.
Poszukaj najlepszej!
Oceniając jakość pomadki, zwróć uwagę nie tylko na jej kolorystykę. Zbadaj jaką ma kosystencję, przyczepność do naskórka i czy łatwo się nakłada.
Dobre pomadki mają w swoim składze olejki i woski. Zapewnia to doskonałą trwałość i nośność dla pigmentu. Baza tłuszczowa porządnej pomadki działa pielęgnująco na naskórek Twoich warg. Kondycjonująco działają również  liposomy, ceramidy, pantenol. Filtry UV chronią wrażliwy naskórek twoich warg przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych. Zapobiegają poparzeniom warg podczas upalnego lata. Wyciągi z aloesu i jedwabiu nawilżają twoje usta. Witamina E, obecna w składzie dobrej pomadki, jest naturalnym przeciwutleniaczem. Zapobiega też jełczeniu pomadki.
Żeby się nie" zjadała"
Bogacto składników podnosi jakość pomadki. Ale to , co się liczy dla kobiety, to piękny kolor i czas utrzymywania się na ustach.
Jeśli używasz pomadek, to z pewnością zauważyłaś pewną zależność między kolorem pomadki a jej trwałością. Te pomadki o nasyconych barwach, trzymają sie na ustach dłużej niż transparentne i delikatnie barwione.
Niemały wpływ na trwałość makijażu ust ma sposób przygotowania naskórka i prawidłowa technika aplikacji kosmetyku.
Przed nałożeniem szminki twoje usta powinny być gładkie, nawilżone i miękkie. Nie ma szans, żeby na spękanym, twardym naskórku pomadka trzymała się wiele godzin. Są specjalne, ekspresowe zabiegi wygładzające usta. Są także preparaty podkładowe na wargi. Zapytaj o nie swojego wizażystę.
Namaluj sobie uśmiech!
Makijaż ust rozpoczynamy od starannego ich okonturowania. Konturówka  robi dobrą robotę. Podkreśla kształt ust i stabilizuje kolor. Jak żołnierz  pilnuje porządku, Chce, żeby kolor pomadki siedział tam, gdzie powinien.
Zachęcam Cię do nakładania pomadki za pomocą pędzelka. To pozwoli na precyzyjne rozłożenie koloru i dotarcie do wszystkich zagłębień naskórka. Najlepiej jest nałożyć dwie cieniutkie warstwy koloru. Każdą z nich utwalić mgiełką pudru  Na zakończenie można użyc preparaty fixującego.
Dobrze dobrany kolor pomadki i staranny makijaż ust, natychmiast ożywi i wypogodzi Twoją twarz. Nowy kolor szminki na  ustach, to nowa Ty!  Zakochaj się w niej !
---
Ewa Filipecka, Artystka Makijażu i Kreatorka Wizerunku, wykładowca Profesjonalnych Technik Makijażu, właścicielka Akademii Makijażu Ewy Filipeckiej
http/:www.wizazystka.com.pl

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl