Wednesday, October 17, 2012

Cera wrażliwa


Cera wrażliwa

Autorem artykułu jest Jakub Sadlik

Cera wrażliwa jak sama nazwa wskazuje jest wrażliwa na suche środowisko, promienie UV, zmianę warunków atmosferycznych, wodę, mydło. Występuje w powiązaniu ze skórą alergiczną, płytko-unaczynioną, suchą.
Główne dolegliwości to swędzenie, pieczenie, mrowienie, duża wrażliwość ogólna spowodowana różnymi czynnikami, czasem trudnymi do określenie. Jest to rodzaj skóry nabytej lub uwarunkowanej genetycznie.
Występuje ona często u kobiet, których reakcje skórne zależą od cyklu miesiączkowego i stanu emocjonalnego. Jest bardzo trudna w pielęgnacji, Coraz częściej spotyka się ten rodzaj cery, a wiąże się to przede wszystkim z obciążeniem środowiska naturalnego toksynami i z nieodpowiednią pielęgnacją, stosowaniem kosmetyków o wysokim stopniu aktywności, często niewłaściwych do danego typu cery i wieku. Ogromny wpływ na uwrażliwienie ma nadmierna ilość promieniowania słonecznego, nie tylko naturalnego, ale także sztucznego (solaria), przegrzanie i suchość pomieszczeń oraz stresy.
Spośród czynników środowiska naturalnego, nie tylko toksyny mają negatywny wpływ na cerę. Są to również zanieczyszczenie kurzem i pyłem, oddziaływanie włókien sztucznych na skórę, nieprawidłowe odżywianie się oraz brak ruchu. Wszystkie te czynniki przyczyniają się do ubytku wilgoci i warstwy ochronnej tłuszczu ze skóry.
W celu prawidłowej pielęgnacji cery wrażliwej kosmetyczka powinna przeprowadzić z klientką szczegółowy wywiad na temat sposobu jej dotychczasowej pielęgnacji, stosowanej diety, używek, aktywności ruchowej trybu i czasu pracy. Częstą przyczyną wrażliwości cery jest długotrwałe stosowanie leków.
---
W celu prawidłowej diagnozy rozaju cery proponuję odwiedzić salon kosmetyczny
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

No comments:

Post a Comment