Saturday, January 28, 2012

Olejek rycynowy na zdrowe włosy, rzęsy i paznokcie Castor Oil for healthy hair, eyelashes and nails

Olejek rycynowy na zdrowe włosy, rzęsy i paznokcie

Autorem artykułu jest Gustaw Wolski

Rozdwojone włosy i zniszczone końce to problem, z którym boryka się niejedna kobieta. Bardzo pomocne będzie w tym przypadku używanie olejku rycynowego, który jest pozyskiwany z rośliny zwanej rącznikiem pospolitym. 
Olejek rycynowy jest znany na całym świecie, ale mimo swych niesamowitych właściwości, nie jest zbyt popularny. Mimo tego warto zainteresować się tym produktem i wypróbować jego działanie, gdyż efekt jego stosowania będzie naprawdę wspaniały. Olejek rycynowy można stosować zarówno na włosy, jak i na paznokcie oraz rzęsy.
Jeśli chodzi o zastosowanie olejku rycynowego na włosy, to  można nakładać go bezpośrednio na końcówki włosów, jak też przygotować specjalną odżywkę. Do tego celu należy wymieszać olejek rycynowy, żółtka jaj i trochę soku z cytryny, nanieść tak powstałą odżywkę na włosy i skórę głowy, a następnie owinąć głowę folią. Po minimum dwudziestu minutach można umyć głowę, jednak warto odżywić włosy dłużej i potrzymać na nich odżywkę nawet przez całą noc.
Aplikując olejek rycynowy na rzęsy, można użyć szczoteczki i nanieść na nie olejek w taki sposób, jakby malowało się rzęsy tuszem do rzęs.  W tym przypadku długość pozostawienia olejku na rzęsach też będzie miała wpływ na efekt końcowy.
Podobnie sprawa się ma z odżywianiem paznokci. Olejek nanosimy wprost na paznokcie i pozostawiamy jak najdłużej. Przy systematycznym stosowaniu olejku rycynowego, rozdwajające się paznokcie przestaną być problem. Przy okazji paznokcie wzmocnią się i nie będą się łamały przy każdej okazji.
Widać więc, że nawet najlepsza odżywka, która nie ma w swym składzie olejku rycynowego, nie będzie działała w takim stopniu jak zwykły olejek rycynowy. Można go nabyć w każdej aptece lub sklepie kosmetycznym w cenie zaledwie kilku złotych. Warto zastosować kurację opartą na olejku rycynowym i cieszyć się lśniącymi i zdrowymi włosami, mocnymi i nierozdwojonymi paznokciami oraz długimi i gęstymi rzęsami.
--- Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl


No comments:

Post a Comment