Friday, March 30, 2012

Sprawdzone metody w walce z cellulitem Best practices in the fight against cellulite

Sprawdzone metody w walce z cellulitem

Autorem artykułu jest Pani Niewiadomska

Cellulit, popularnie określany mianem „pomarańczowej skórki” , dotyka aż 90% kobiet. Czynnikami sprzyjającymi jego powstawaniu są nie tylko nadwaga i zbyt mała aktywność fizyczna, ale również noszenie przyciasnych ubrań, gorące prysznice czy przetworzona żywność. "Pomarańczową skórkę” można jednak zwalczyć.
ćwicz i chudnijJak się pozbyć cellulitu?
Zwalczanie cellulitu zacznij od zmiany nawyków. Aktywność fizyczna i zmiana diety to podstawa, jeśli zależy ci na długotrwałych rezultatach. Nawet umiarkowany wysiłek fizyczny potrafi zdziałać cuda. Dlatego  przesiądź się czasem z samochodu na rower, wybierz się z dziećmi na basen lub zapisz z koleżanką na fitness. Już godzina ćwiczeń w tygodniu przyniesie dobre efekty.
Pamiętaj również o zmianie diety. Przetworzona żywność, dieta bogata w cukier i sól to główni sprzymierzeńcy „pomarańczowej skórki”.  Zrezygnuj z produktów zawierających konserwanty i sztuczne barwniki. Wysokokaloryczne posiłki zastąp częstszymi, ale lekkimi daniami z chudego mięsa i warzyw. Prawidłowo zbilansowana dieta pomoże ci w walce z cellulitem.
Zmiana nawyków żywieniowych i choćby umiarkowana aktywność fizyczna to z pewnością podstawa. Ich rezultat będzie długofalowy, ale efektów niestety nie zobaczysz z dnia na dzień. Dlatego warto wspomóc się kosmetykami. Aby przyśpieszyć swój proces walki z cellulitem, zapytaj w aptece o specjalny żel lub krem przeznaczony do tego celu. Obecnie na rynku istnieje wiele tego typu produktów. Większość z nich zawiera kofeinę, która wspomaga usuwanie tłuszczu z organizmu i l-karnitynę pobudzającą przemianę materii.  Z dziesiątek dostępnych kosmetyków z pewnością dobierzesz produkt odpowiedni dla siebie. Pielęgnacja ciała takimi kosmetykami znacząco zwiększy efekty twoich działań.
Wypróbuj też sprawdzone domowe sposoby. Peeling z miodu z cytryną, maseczka z cynamonu, masaż szorstką rękawicą czy zimny prysznic, to sposoby, jakich używały już nasze babcie. Są tanie, naturalne i skuteczne. Na pewno wspomogą twoją walkę z „pomarańczową skórką”.
Pamiętaj jednak, że kluczem do sukcesu w walce z cellulitem jest wytrwałość i systematyczność. Efekty nie pojawią się natychmiastowo, ale jeśli będziesz konsekwentnie stosowała powyższe rady i zmienisz swoje niewłaściwe nawyki, możesz liczyć na długofalowe rezultaty.
--- Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

No comments:

Post a Comment