Saturday, March 17, 2012

Cera idealna


Cera idealna

Autorem artykułu jest Joanna Abram

Czyli co zrobić by nasza cera wyglądała gładko i zdrowo.
Podstawą jest dopasowanie odpowiedniego kremu – matującego, nawilżającego – w zależności od typu cery. Pamiętajmy jednak, że pod makijaż musimy stosować raczej lekkie kremy nawilżające. Tłuste i półtłuste nie sprawdzają się jako baza – są za ciężkie i za wolno się wchłaniają.


Nowym odkryciem są profesjonalne wygładzające bazy pod makijaż. Zawarty w nich silikon wygładza skórę, matowi ją i sprawia, że jest cudowna w dotyku. A nałożony na nią podkład jest bardziej trwały i łatwiej się rozprowadza.


Jeśli masz cerę naczynkową, zaczerwienioną – koniecznie zastosuj korektor w kolorze zielonym – zniweluje on wszelkie zaczerwienienia i wyrówna koloryt. Przy zakupie – wybierz taki, który ma konsystencję półpłynną, ładnie zamaskuje a jednocześnie nie będzie ciężki i z łatwością zamaskujemy go podkładem. Korektory w kremie, nieco cięższe dobrze przykryją zaczerwienienia, ale mogą sprawiać problem z zamaskowaniem, mogą „przebijać się” przez podkład.


Podkład. W zależności od rodzaju cery wybierzemy podkład w kremie, nieco cięższy lub nawilżający i tylko lekko kryjący. Pamiętajmy, że podkład dobieramy również w zależności od pory roku. W lecie najlepiej sprawdzą się podkłady lekkie, matująco-nawilżające, obowiązkowo z filtrami UV.


Ewentualne krostki możemy zamaskować korektorem w kremie lub sztyfcie, przed lub po nałożeniu podkładu. Osobiście polecam stosowanie takich korektorów po aplikacji podkładu, delikatnie wklepując korektor w miejsce, które chcemy zakamuflować. Jeśli zastosujemy go przed podkładem, istnieje ryzyko iż podczas nakładania podkładu rozetrzemy wcześniej nałożony korektor.


Ostatnim krokiem jest puder. Zachęcam do używania pudru sypkiego, najlepiej o właściwościach nawilżających. W naszej torebce powinien się również znaleźć puder w kamieniu, do poprawiania makijażu w ciągu dnia.

01aaAutor: Joanna Abram – Make up Artist

www.abram-makeup.com

email: joannaabram@wp.pl

tel. 509-385-376


--- Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

No comments:

Post a Comment