Saturday, March 10, 2012

Pielęgnacja skóry według ajurwedy Skin care according to Ayurveda

Pielęgnacja skóry według ajurwedy

Autorem artykułu jest Ajuwerda Polska

Bardzo niewielu ludzi obdarzonych jest idealną z natury skórą. Obecnie więcej osób mieszka w miastach i mają one nieustanny kontakt z brudem i zanieczyszczeniami, tempo ich życia jest bardzo szybkie, wywołuje stres, a mimo to pragną być idealnie piękne! 
Wydaje się, że toksyny są wszędzie: w naszym pożywieniu, w wodzie, którą pijemy, w powietrzu, którym oddychamy. Z powodu kurczącej się warstwy ozonu nawet słońce staje się groźne. Poziom stresu u kobiet jest wysoki przez cały czas ze względu na rywalizację w miejscu pracy i rozmywanie się granic między rolami żeńskimi i męskimi. W efekcie, aby wyglądać naturalnie, regularna troska o skórę jest czymś koniecznym: nie jest już luksusem, ale niezbędnym elementem łagodzącym stres i terapią upiększającą pozwalającą zwalczyć szkodliwy wpływ nowoczesnego stylu życia.
Ajurwedyjskie kosmetyki to jeszcze jeden sposób, oprócz ajurwedyjskiej diety i codziennych nawyków, aby osiągnąć powyżej opisane cele. Ajurwedyjskie kosmetyki, w których stosuje się zioła, kwiaty, esencje i naturalnie występujące minerały, przywracają skórze idealną naturalną równowagę. W subtelny, przynoszący ulgę sposób delikatnie pozwalają nam odkryć nasze naturalne piękno. Tak jak w przypadku wszystkich tkanek, skóra musi być całkowicie czysta, odżywiona, nawilżona i chroniona przed uszkodzeniami, jeśli chcemy, aby była zarówno piękna, jak i zdrowa. Czyszczenie, odżywianie i ochrona to kluczowe elementy pielęgnacji skóry w ajurwedzie.
Niezależnie od tego, czy kosmetyki ajurwedyjskie przygotujesz w domu, czy nabędziesz je w sklepie, przekonasz się, że:
• są proste, delikatne i naturalne,
• są przyjemne i łatwe w użyciu,
• nie zawierają substancji chemicznych, olejów mineralnych, składników produkowanych z benzyny ani syntetycznych substancji zapachowych,
• nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego pozyskiwanych przez zabijanie (używa się mleka, śmietanki i ghee oraz lanoliny z wełny owczej),
• nie są testowane na zwierzętach,
• przywracają równowagę zarówno umysłu i ciała, jak i duszy.

Zastosowanie ajurwedy w nowoczesnych zabiegach upiększających to jak „powrót do przyszłości”; starożytne składniki i zabiegi bardzo szybko wkraczają w sferę dzisiejszej kosmetyki. Coraz więcej terapeutów zajmujących się zabiegami upiększającymi przyznaje, że naturalne kosmetyki są zdrowsze i skuteczniejsze niż ich sztuczne odpowiedniki. Są oni również świadomi, że obecnie ludzie zaczynają domagać się, aby o ich urodę dbać w sposób naturalny. Zwiększa się zainteresowanie zabiegami, które nie tylko upiększają skórę, ale także odżywiają i relaksują całe ciało. Ajurweda przoduje w tej „nowej fali” świadomej troski o siebie.
--- Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

No comments:

Post a Comment