Wednesday, May 2, 2012

Naturalna farba gwarancją naturalnego wyglądu

Naturalna farba gwarancją naturalnego wyglądu

Autorem artykułu jest Agnieszka Szynal-Tuleja

Dziś spotkanie naturalnej blondynki, szatynki, brunetki, rudej, to jak znalezienie okazu, należącego do ginącego gatunku. Widząc po raz pierwszy kobietę z czarnymi włosami, stwierdzisz „brunetka od urodzenia”, nie pomyślisz,  że jeszcze niedawno była szatynką, pół roku temu miała rudy odcień, a w dzieciństwie była blondynką.
Już młode dziewczyny porzucają swój naturalny odcień i decydują się na farbowanie włosów. Kobiety dojrzałe eksperymentują z kolorem, osoby w podeszłym wieku próbują zatuszować oznaki czasu. Kiedy jednak zastanowimy się nad tym głębiej, stwierdzimy, że jest to zupełnie naturalne.
Ludzie sięgnęli po farbę do włosów już 3000 lat przed naszą erą, więc farbowanie to nie wynalazek współczesności, postępującej cywilizacji, a odpowiedź na ludzkie potrzeby. Dlaczego kobiety niezmiennie od tylu lat, tak chętnie sięgają po farbę? Z różnych słusznych powodów, nastolatki malują paznokcie, wykonują makijaż, zakładają szpilki, w końcu farbują włosy, by przekroczyć granicę dzielącą je od świata dorosłych, szczególnie kobiet. Pragną w ten sposób podkreślić swą odrębność, ten rytuał staje się w ich mniemaniu swoistą deklaracją niezależności. Ponadto pragną akceptacji w grupie dziewczyn, które mają ten krok za sobą, oraz zainteresowania ze strony chłopców.
Dla dorosłej kobiety farbowanie włosów ma nieco inny wymiar. Wchodzi w różne role, żony, matki, kobiety sukcesu, przyjaciółki, każda z tych wcieleń wymaga od niej innego sposobu bycia, a pozostanie przez długi czas przy jednym kolorze włosów, przy takim tempie życia, może być nie do zniesienia. Ponadto każda z kobiet boi się rutyny w swym wyglądzie, szarego, nijakiego wizerunku, chce czuć się atrakcyjna i tak też wyglądać. Z czasem pojawiają się pierwsze siwe włosy, które kobiety najchętniej na stałe wykreśliłyby z palety kolorów, nie mogąc jednak ingerować w pewne przyjęte normy, próbują zatuszować niechcianą barwę.
To, że kobiety nagminnie farbują włosy, nie znaczy, że robią to bezmyślnie i wybierają pierwszą lepszą farbę, wręcz przeciwnie, z należytą starannością dobierają odcień, zagłębiają się w opis produktu, analizują, zestawiają argumenty i kontrargumenty, a dopiero później podejmują decyzję. Większość kobiet decydujących się na zmianę koloru włosów, chce by były one bardziej lśniące, miały wyrównaną barwę, nie tracąc przy tym naturalności. Żadna z farbujących osób nie marzy o uzyskaniu efektu sztucznej peruki, dlatego taką popularnością cieszą się farby naturalne. Pozwalają uzyskać pożądany naturalny, a zarazem intensywny kolor włosów, w sposób całkowicie bezpieczny. Farby naturalne gwarantują subtelny kolor, dzięki ich właściwościom wzmacniającym, włosy stają się zdrowe i naturalnie błyszczące, nie wytwarzając nadmiernie jednolitego koloru, zauważalnego przy zastosowaniu farb chemicznych.
Nadeszła wiosna, a wraz z nią naturalna potrzeba odświeżenia naszego wizerunku. W pierwszej kolejności zaczynamy od włosów, zmieniamy fryzurę, lub po prostu sięgamy po farby, by zachować naturalną harmonię, równowagę.
---
http://www.herbatint.pl/
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

No comments:

Post a Comment