Wednesday, October 31, 2012

Jak skutecznie spalić tłuszcz z brzucha?

Jak skutecznie spalić tłuszcz z brzucha?

Autorem artykułu jest mateuszg


Wielu z nas wstydzi się swojego dużego brzucha i nieustannie szuka magicznych sposobów na to, by spalić z niego tłuszcz. W rzeczywistości nie jest to aż takie trudne, jak by się mogło wydawać, trzeba tylko wiedzieć, co jest skuteczne. Z tego krótkiego artykułu dowiesz się, co jest najważniejsze, by zdrowo i na długo schudnąć z brzucha

Przyznasz, drogi czytelniku, iż metod na odchudzanie jest dziś całe mnóstwo. Pytanie tylko, czy wszystkie z nich są tak samo skuteczne, zdrowe oraz pozwalają cieszyć się długotrwałymi rezultatami?

Odpowiedź jest oczywiście banalnie prosta i brzmi - Nie, tak naprawdę większość metod dziś stosowanych działa niekorzystnie na nasz organizm i daje bardzo krótkie efekty, albo co gorsza - żadne. Bardzo prosto to sprawdzić. Wystarczy na przykład prześledzić kilka for internetowych dotyczących odchudzania, na których rozpaczają osoby, że ich super pasy spalające tłuszcz z brzucha nie zadziałały, a przecież pan, który je reklamował miał taki ładny kaloryfer na brzuchu ;-)

Uświadom sobie fakt, że nie istnieje coś takiego jak miejscowe spalanie tłuszczu. Innymi słowy nie możesz wybrać sobie partii ciała, z której chcesz spalić więcej tkanki tłuszczowej, gdyż za to odpowiadają geny. Osoby początkujące, które nie wiedzą, jak spalić tłuszcz z brzucha, często zabierają się za wykonywanie popularnych brzuszków, myśląc, że dzięki nim więcej schudnie im brzuch, a to nie prawda.

Tkanka tłuszczowa schodzi równomiernie z całego ciała, dlatego jeśli chcesz schudnąć z brzucha, musisz angażować całe ciało i ruszać się każdego dnia. Zacznij biegać truchtem lub chodź na basen. Ważne, by nie ćwiczyć zbyt intensywnie (aż dopadnie nas zadyszka), ponieważ wtedy ciało będzie spalać węglowodany, a nie tłuszcz.

Nie wiem, czy wiesz, ale aktywność fizyczna naprawdę niewiele Ci pomoże, jeśli zapomnisz o tym, co najistotniejsze w odchudzaniu brzucha i całego ciała - czyli o odżywianiu. Bez tego ani rusz. Jeśli chcesz odchudzić brzuch, Twoim zadaniem jest spożywać zdrowe i naturalne produkty, tak więc musisz skończyć z wszelką wysoko przetworzoną żywnością.

Staraj się jeść wszystkie albo chociaż większość produktów o niskim indeksie glikemicznym. Dzięki tym produktom żywnościowym cukier we krwi po ich zjedzeniu nie będzie momentalnie rósł, a co za tym idzie - nie będzie się później odkładał w postaci tłuszczu. Ponadto nie będziesz odczuwał/a głodu przez dłuższy czas (i tym samym nie będziesz ciągle podjadał/a), a nie tak jak w przypadku zjedzenia np. batonika czekoladowego, który ma bardzo wysoki IG. Co więcej, będziesz mieć też więcej energii na dłuższy czas.

Jakość produktów jest bardzo ważna, ale równie ważne jest to, by posiłki były spożywane mniej więcej co 2-3 godziny (ok. 5-6 posiłków na dzień). W taki sposób Twoja przemiana materii będzie ciągle na wysokich obrotach, czyli tłuszcz w Twoim ciele nie będzie się odkładał, tylko szybciej spalał.

Bardzo szybko się przekonasz, że jedząc zdrowo w odpowiedniej częstotliwości oraz więcej się ruszając - o wiele szybciej, zdrowiej i na dłużej spalisz tłuszcz z brzucha, niż jakbyś miał/a każdego dnia "katować" swoje ciało bezużytecznymi brzuszkami.

---

Zdrowe i skuteczne odchudzanie - porady praktyka.

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

No comments:

Post a Comment