Monday, November 23, 2015

Jak spowolnić starzenie się skóry ?


Jak spowolnić starzenie się skóry ?


Autor: BOnesta

Skóra, narażona na szkodliwy wpływ czynników zewnętrznych, starzeje się. Proces ten, choć naturalny, prowadzi do defektów kosmetycznych. Jeszcze niedawno nie można było niczego z tym zrobić, ale dziś jest już inaczej.

Magnetoledoterapia
Magnetoledoterapia, czyli jednoczesne działanie wolnozmiennego pola magnetycznego oraz światła monochromatycznego emitowanego przez diody LED, jest zabiegiem, który umożliwia kondycjonowanie skóry, przywraca jej jędrność, prawidłowe uwarstwienie, a co za tym idzie, pomaga również w usuwaniu naturalnych defektów kosmetycznych.
LED-y działają jak laser: emitują idealnie jednobarwne światło, dzięki czemu można napromieniować skórę promieniami o takiej długości fali, jaka jest wskazana przy usuwaniu zmarszczek albo przebarwień. Warto zaznaczyć, że istnieje tylko kilka dość wąskich przedziałów długości fal, które korzystnie oddziałują na skórę. Użycie światła LED umożliwia pełne wykorzystanie tych przedziałów, bez dostarczania skórze innych, potencjalnie szkodliwych długości fal świetlnych.
Pole magnetyczne poprawia ukrwienie, a także stymuluje procesy autoodnowy skóry. W obrębie pola magnetycznego ustabilizowany zostaje ruch prądów jonowych, skóra odzyskuje właściwe uwarstwienie, a efektem tych wszystkich procesów jest nie tylko rozpoczęcie naturalnej naprawy, ale także zdecydowana poprawa odżywienia tkanek, bez którego trudno osiągnąć skuteczność jakichkolwiek zabiegów.
Profilaktyka na co dzień
Fotostarzenie się skóry wynika przede wszystkim z niekorzystnego wpływu promieniowania ultrafioletowego na tkanki żywe. Nawet stosując najlepsze filtry, i tak nie możesz zatrzymać całego światła UV, dlatego procesy starzenia się skóry muszą się pojawić. Wykorzystanie magnetostymulacji i terapii światłem monochromatycznym ma tu duże znaczenie, ponieważ pomaga w cofnięciu zmian, jakie pojawiają się pod wpływem działania promieni ultrafioletowych. W praktyce oznacza to, że regularne stosowanie magnetoledoterapii może bardzo znacząco opóźnić zachodzenie niekorzystnych zmian w skórze.
Lecz się u siebie
Dzięki temu, że urządzenia do magnetoledoterapii są stosunkowo niewielkie, można urządzić sobie gabinet zabiegowy w domu. Stosowanie tego rodzaju terapii jest wskazane także wtedy, kiedy zauważysz już pierwsze defekty kosmetyczne na skórze. Cofanie niekorzystnych skutków promieniowania UV w przypadku magnetoledoterapii nie ogranicza się bowiem do profilaktyki – można stosować tę metodą także jak bardzo skuteczny zastępnik chirurgii estetycznej.
Leczenie w domu z wielu powodów jest uznawane za skuteczniejsze, niż wizyta w gabinecie kosmetycznym, natomiast dzięki dostępności przenośnych urządzeń do magnetoledoterapii teraz nie jest też logistycznym problemem: nie trzeba mieć już całego pokoju, aby skorzystać od czasu do czasu z dobrodziejstwa monochromatycznych lamp LED i pola magnetycznego.
Czy to bezpieczne?
Pytanie o bezpieczeństwo pojawia się oczywiście przy każdej metodzie profilaktyki i leczenia. W tym przypadku nie znamy żadnych konkretnych przeciwwskazań, z wyjątkiem – co chyba oczywiste – stosowania leków i kosmetyków fotouczulających albo ogólnych zaburzeń funkcji związanych z polem magnetycznym. Poza tymi niezbyt licznymi przypadkami magnetoledoterapia jest metodą całkowicie bezpieczną. Lata stosowania podobnych metod w profesjonalnych salonach odnowy pozwalają stwierdzić, że zdecydowanie opłaca się zainwestować koszt jednej operacji plastycznej w urządzenie, które zapewni efekt o niebo lepszy niż cała seria spotkań z chirurgiem.

Więcej informacji: www.onesta-online.pl
"Energia elektromagnetyczna jest podstawową energią od której zależy życie organizmu".
Profesor Werner Heisenberg, noblista z dziedziny fizyki
Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Monday, November 16, 2015

Cellulit - odwieczny problem


Cellulit - odwieczny problem


Autor: Daria Zaręba

Cellulit - prosty i tani sposób na jego zwalczanie.

O cellulicie, a nawet, jak niektórzy mówią, "cellulitsie" napisano już bardzo wiele. Cellulit od cellulitisu różni się zasadniczo. To pierwsze to tak zwana skórka pomarańczowa a to drugie to po prostu choroba. Czy można go zwalczyć, wyleczyć, usunąć ? Niestety nie całkiem, choć są urządzenia, które dają naprawdę dobre efekty w walce z tą przypadłością. Na powstawanie cellulitu, tak samo, jak i na jego likwidowanie ma wpływ wiele czynników. Są osoby, które mają po prostu skłonność do tego typu rzeczy i takie, które jej nie mają. Poza tym ogromny wpływ na jego powstawanie ma nasze odżywianie i aktywność fizyczna. Siedząc przed TV i jedząc chipsy sami się o niego prosimy.
Ale do rzeczy..
Najprostszą metodą walki z cellulitem, oprócz właściwego odżywiania i aktywności fizycznej, jest masaż.
Najprościej ujmując cellulit "nienawidzi" żeby go masować. Sami, w domu, do masowania możemy użyć zwykłej rękawicy do kąpieli i dobrze rozcierać skórę kolistymi ruchami. Po takim kilkuminutowym masowaniu polecam naprzemienny prysznic - raz gorącą a raz zimną wodą.
Przykład :
  • pół minuty oblewania ciała gorącą wodą,
  • pół minuty zimną,
  • pół minuty gorącą,
  • pół minuty zimną.
Woda nie może być ani lodowata ani zbyt gorąca. Prysznic naprzemienny wzmacnia efekt wcześniej wykonanego masażu. Naczynia włosowate szybko się rozszerzają i kurczą. Dzięki temu zalegający nadmiar wody i toksyn odrywa się od ścianek w ich wnętrzu ułatwiając tym samym oczyszczenie organizmu. Dzięki rozszerzaniu się porów wypychany jest nadmiar łoju wraz z toksynami.
Dużo lepszy jest masaż bańką chińską. Jest on dość bolesny (w zależności od siły zassania bańki), ale bardzo skuteczny. Do masażu potrzebować będziemy oliwki. Jeszcze inną formą jest, wykonywany przez masażystę, masaż antycellulitowy. Tego nie zrobimy jednak sami w domu.
Dlaczego polecam masaż? Bo to tania i skuteczna metoda. Możemy wykonać ją samemu. Wiadomo, nie będzie ona tak skuteczna, jak zabieg wykonany przez profesjonalistę w gabinecie kosmetycznym czy gabinecie masażu ale na pewno przyniesie efekty.
Ważna jest tu systematyczność i samozaparcie. Jeden, dwa czy trzy zabiegi to za mało żeby mieć piękne uda i jędrne pośladki.
A więc do dzieła drogie panie... Cellulitu nie nabawiłyście się z dnia na dzień, więc i z dnia na dzień nie zniknie. Tu trzeba działać. Codziennie po kąpieli 5 minut pomasować intensywnie każde udo (przód i tył), a efekty się pojawią. Na pewno się pojawią!

cellulit Kielce i masaż w Kielcach
Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Monday, November 9, 2015

Liposukcja ultradźwiekowa, dla kogo ?


Liposukcja ultradźwiekowa, dla kogo ?


Autor: Daria Zaręba

Czym jest, wskazania i przeciwwskazania.Jak szybko widoczne są efekty. Liposukcja w połaczeniu z RF.

Liposukcja ultradźwiękowa, nazywana również kawitacją ultradźwiękową to zabieg rozbijania złogów tłuszczu bez interwencji chirurgicznej. Podczas zabiegu komórki tłuszczowe poddawane są działaniu ultradźwięków. Następuje rozbicie komórek tłuszczowych - adipocytów, które przekształcone zostają w emulsję płynną. Stamtąd wędrują do wątroby i traktowane są identycznie jak tłuszcz pochodzący z pożywienia. Poza rozbijaniem tkanki tłuszczowej następuje zjawisko drenażu limfatycznego oraz zostaje wzmocniona elastyczność skóry.
Zabieg ten polecany jest głównie dla osób z tzw. "otyłością miejscową" gdzie tkanka tłuszczowa rozmieszczona jest w miejscach, z których trudno jest się jej pozbyć naturalnymi sposobami. Uda, ramiona, pośladki,"oponka na brzuchu" "boczki". Liposukcji ultradźwiękowej nie należy traktować jednak jako główny zabieg odchudzający. U osób z dużą nadwagą wskazane jest pozbycie się zbędnych kilogramów za pomocą diety i ćwiczeń. Następnie można poddać się serii zabiegów. Osoby, u których wystepują poniższe schorzenia nie powinny poddawać się zabiegowi liposukcji. Należą do nich:
  • osoby poniżej 18 roku życia,
  • posiadających rozrusznik serca lub inne urządzenia,
  • posiadających metalowe implanty w obszarze poddawanym zabiegowi,
  • w ciąży lub okresie laktacji,
  • chore na cukrzyce,
  • chore na nowotwór,
  • z zapalnymi stanami na skórze, oparzenia lub stany po oparzeniowe,
  • chore na serce,
  • z nadwrażliwą skórą,
  • łuszczycą, egzemą, wysypką, podrażnioną skórą, świeżo opaloną lub poparzoną,
  • z zaburzeniami gojenia, ze skłonnością do keloidów,
  • z opryszczką,
  • z zaburzeniami systemu odpornościowego,
  • ze skłonnościami do krwawień,
  • z problemami z krzepliwością,
  • z zaburzeniami czucia,
  • z epilepsją oraz chorobami wątroby.

Zaleca się wykonanie co najmniej 6 - 12 zabiegów co 7, ewentualnie co 5 dni. Po zabiegu powinno się pić dużo wody (co najmniej 2 litry na dobę), aby wyeliminowac toksyny z organizmu.
Po zabiegu może zwiekszyc się częstotliwość oddawania moczu, mocz może miec zmieniona barwę na ciemniejszą.
 
Efekty zabiegu liposukcji ultradźwiekowej:
- redukcja tkanki tłuszczowej,
- likwidacja cellulitu,
- pobudzenie krążenia,
- stymulacja przemiany materii, poprawa metabolizmu,
- zwiększanie absorpcji składników aktywnych.
Bardzo dobre efekty i przyspieszenie ich widocznoąci daje połączenie liposukcji ultradźwiekowej z Falami radiowymi RF. Można te dwa zabiegi wykonywać dzień po dniu, a następnie zachować przerwę 7 dni. Doskonałe efekty daje wykonanie serii zabiegów w połączeniu z odpowiednio dobraną terapią żywieniową.

Gabinet Kosmetyczny w Kielcach, Gabinet Masażu w Kielcach
Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Monday, November 2, 2015

Znaczenie witaminy A dla zdrowia i kondycji naszych włosów


Znaczenie witaminy A dla zdrowia i kondycji naszych włosów


Autor: prosf

Wiesz jakie ma znaczenie witamina A dla Twoich włosów? Jeżeli nie, zapoznaj się z tym artykułem.

Jest całe mnóstwo witamin, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Witaminy, jak każdy wie, dostarczamy organizmowi wraz z jedzeniem lub w postaci różnego rodzaju suplementów diety. Znacznie witamin dla naszego organizmu jest bardzo ważne, bowiem ich niedobór lub nadmiar może prowadzić do bardzo poważnych chorób. Musimy pamiętać również o tym, iż to właśnie witaminy w dużej mierze decydują o naszym wyglądzie zewnętrznym stanie naszej skóry, paznokci czy też włosów. Wśród licznych witamin, które decydują o wyglądzie naszych włosów na uwagę i wyróżnienie zasługuje witamina A, która w dużym stopniu wpływa na zdrowie i kondycję naszych włosów.
Kilka słów o witaminie A
Bez wątpienia witamina A należy do grupy najszybciej odkrytych witamin. Podstawową formą witaminy A jest retinol, który występuje w produktach pochodzenia zwierzęcego. Ciekawostką jest fakt, iż prowitamina A, czyli głównie β-karoten występuje w produktach pochodzenia roślinnego.
Znaczenie witaminy A dla organizmu i włosów
Witamina A jest bardzo ważna nie tylko dla naszego organizmu, ale również dla włosów. Zapobiega ona kurzej ślepocie, słabnięciu wzroku i odgrywa bardzo dużą rolę w leczeniu wzroku. Co najważniejsze, jest kluczową witaminą, która decyduje o kondycji naszej skóry, włosów, błon śluzowych czy też oczu. Pamiętajmy również, że witamina A zwiększa odporność naszego organizmu. Jak już wspomniałam, witamina  A wpływa na wygląd naszych włosów, decyduje o pojawieniu się łupieżu na włosach i ogranicza wypadanie włosów.
Źródło witaminy A
Skoro już wiemy jak istotne znaczenie dla kondycji naszych włosów ma witamina A, musimy wiedzieć, w jakich produktach możemy ją znaleźć. Przede wszystkim witamina A znajduje się w wątrobie zwierzęcej, tranie z rybiej wątroby, żółtkach, maśle, mleku, marchewce, owocach cytrusowych czy w szpinaku. Ponadto występuje również w pomidorach, czerwonej papryce, sałacie, groszku, wiśniach i śliwkach. Musimy również pamiętać, że niektóre substancje mogą przyczynić się do lepszego wchłaniania witaminy A. Substancje, które ułatwiają wchłanianie wit. A to głównie wapń, cynk, fosfor, witamina C, witamina D oraz tłuszcze. Dlatego też dobrze byłoby, gdyby te substancje zawarte były w naszym pożywieniu.

Zobacz na Sprzet-fryzjerski.pl kosmetyki z witaminą A. Serdecznie zapraszamy
Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Monday, October 26, 2015

Masaż Bańką Chińską


Masaż Bańką Chińską


Autor: Daria Zaręba

Sposób na cellulit - masaż bańką chińską - dla kogo i czy warto go wykonać.

Masaż bańką chińską jest niezwykle popularnym i super skutecznym sposobem na cellulit oraz ujędrnienie skóry.
Cellulit, jak wiadomo, to zmora wielu pań, a pod tym terminem skrywają się bardzo brzydko i nieestetycznie wyglądające złogi tłuszczu podskórnego, które tworzą na powierzchni skóry fałdki i grudki. Najczęściej powstają one w okolicach ud, pośladków, brzucha, kolan i łydek. Na cellulit nie ma typowego leku, który za pomoca kilku tabletek sprawi cuda. Jeśli ktos twierdzi inaczej, tzn. że chce nas zwyczjanie naciągnać.
Masaż bańką chińską jest jednak jedną z lepszych metod walki o gładką skórę, jest jednak dość agresywną formą usuwania cellulitu. Nie jest przez to wskazany dla wszystkich. Przede wszystkim jest dość bolesny, a po drugie nie nadaje się w ogóle dla osób ze słabymi naczyńkami, ponieważ momentalnie tworzą się wybroczyny.
Główne przyczyny powstawania cellulitu:
  • wewnętrzne, czyli uwarunkowania genetyczne, dysfunkcje w układzie endokrynogennym (estrogeny), zaburzenia metabolizmu, krążenia żylnego i limfatycznego,
  • zewnętrzne, czyli nieprawidłowa, niezdrowa dieta, stres, brak aktywności fizycznej, nałogi, stosowanie używek.
Jak wiemy z historii bańki były używane już w Chinach ponad 3000 lat temu! Stanowiły nieodłączną część lecznictwa Dalekiego Wschodu.
Pomagały m.in. :
- usunąć zaburzenia czynności narządów wewnętrznych,
- uśmierzyć ból,
- wyleczyć chorobę lub wspomóc leczenie,
- leczyć dolegliwości układu oddechowego,
- przy dolegliwościach o podłożu wirusowym, przeważnie niewrażliwych na antybiotyki, daje nadspodziewanie dobre wyniki,
- w przypadku ostrych i przewlekłych infekcji górnych i dolnych dróg oddechowych oraz astmy oskrzelowej,
Masaż bańką chińską jest oparty na zasadach starożytnej medycyny chińskiej i polega na wykorzystaniu wytwarzanego przez nie podciśnienia. Przyśpiesza krażenie krwi i przemianę materii skutecznie przyczyniając się do zmniejszenia tkanki tłuszczowej. Do tego świetnie relaksuje i uspokaja. Zaleca się go osobom przemęczonym, prowadzącym mało ruchliwy bądź siedzący tryb życia, po intensywnych i wyczerpujących ćwiczeniach oraz podczas kuracji odchudzającej.
Po zabiegu skóra może być, a raczej na pewno będzie, zaczerwieniona i możemy odczuwać przyjemne ciepło, nie jest to jednak przyczyna do zmartwień, wręcz przeciwnie - to zdrowy odruch wskazujący na to, że nasza skóra jest rozluźniona i lepiej ukrwiona. To silne przekrwienie daje doskonałe efekty regeneracyjne, poprawia elastyczność, ujędrnia i wygładza skórę. W związku z tym bardzo dobrze sprawdza się nie tylko jako zabiegi na cellulit, lecz także ujędrniający i modelujący sylwetkę.

W celu uzyskania jak najlepszych efektów, masaż należy wykonywać w serii 10-12 zabiegów, nie rzadziej niż co 3 dni - nie należy wykonywać go codziennie.

UWAGA
Nie wolno stawiać baniek w okolicy serca, dużych naczyń krwionośnych, oczu, uszu, nosa, brodawek piersiowych, żołądka, żylaków, na skórę uszkodzoną lub zmienioną chorobowo, na znamionach barwnikowych oraz u kobiet ciężarnych na brzuch, podbrzusze i w okolicy lędźwiowej. Nie powinno się stawiać baniek w miejscach, w których skóra bezpośrednio powleka kości: kręgosłup, mostek, obojczyki czy końce łopatek.

Przeciwwskazania do zabiegu:
  • zaburzenia krzepliwości krwi, np. u cukrzyków,hemofilia,
  • skłonności do wylewów podskórnych czy obrzęków,
  • podwyższona temperatura ciała, gorączka ((powyżej 38,5°C),
  • przerwanie ciągłości i stany zapalne skóry (uczulenia, egzemy),
  • wysiękowe zapalenie stawów, żylaki,
  • ciąża,
  • stwardnienie rozsiane,
  • cera naczynkowa,
  • choroby nowotworowe i zakaźne.
Większość pań jest bardzo zadowolona z efektów po wykonaniu serii zabiegów. Zdarzyły się jednak osoby, które twierdziły, że "na mnie to nie działa". Ciężko jednak jednozancznie stwierdzić czy wina leży po stronie niewłaściwie wykonanego masażu bańkami czy może jest efektem tego, że sam masaż nie pomoże skoro nadal nie stosujemy dobrych nawyków żywieniowych i nadal spędzamy godziny siedząc przed TV.





Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.