Wednesday, December 1, 2010

Kilka sposobów na pielęgnacje dłoni i paznokci
Ręce są jak twoja wizytówka, zadbaj o to aby twoja skóra była idealnie gładka a paznokcie lśniąca i zadbane.


Piękne zadbane dłonie są dla mężczyzny tak samo ważne jak usta czy pośladki. Kobiety jednak maja z nimi niekiedy większy problem aby je utrzymać w należytej kondycji.
Oto kilka szybkich porad jak utrzymać piękne dłonie i lśniące paznokcie.


1, Jeśli masz problem z suchymi zadzierającymi się skórkami, spróbuj po kąpieli zsunąć je delikatnie paznokciem a następnie posmaruj oliwą z oliwek po 3 tygodniach skorki odzyskają dawną świetność.
W sprzedaży są dostępne również specjalne sztyfty do zadzierających się skórek.

2, Kiedy na twoich paznokciach nie trzyma się lakier a płytki są słabe i kruche. najlepiej utwardź je odzywką z minerałami: wapniem, magnezem i cynkiem. preparat ten stosujemy przed nałożeniem kolorowego lakieru.

3, Gdy na swoich paznokciach zauważasz grudki i bruzdy, to po pierwsze użyj pilniczka przeznaczonego bezpośrednio do płytki paznokcia który pomoże ci uzyskać gładka powierzchnię a po tym zabiegu możesz zastosować preparat wypełniający który zawiera kreatyninę, wapń i włókna nylonowe które wypełnią ubytki w płytce paznokcia.

4, Masz mało czasu a chcesz jeszcze nanieść kolor na paznokcie w tym przypadku polecam lakiery szybkoschnące, mają one więcej kolorowego pigmentu są gastrze i wystarczy tylko jedna warstwa a efekt jest taki sam.

5, Pękająca skórę rąk zregeneruje bardzo szybko kąpiel w parafinie z dodatkiem witamin. Dłonie zanurzamy w ciepłej parafinie która otula je jak rękawiczki. po ich zdjęciu ręce są gładkie i nawilżone.

6, Chcesz sama wykonać french maniciur w sklepach dostępne są gotowe zestawy zawierające komplet lakierów oraz specjalne plasterki i flamaster do malowania białych końcówek. Na pewno ci się uda.

7, Przebarwione po ciemnym lakierze płytki paznokci skutecznie rozjaśnisz kąpielą opuszków palców w wodzie z cytryną, lub możesz użyć dostępnych w sklepie tabletek wybielających które rozpuszcza się w wodzie i moczy dłonie. Efekt natychmiastowy.

8, Nadmierne pocenie się dłoni najlepiej kurować kąpielami ziołowymi. Zaparz po jednej łyżce lipy, skrzypu, i dziurawca i wlej do miski z ciepłą wodą. Potrzymaj 10 min osusz ręcznikiem. zabieg powtarzaj przynajmniej raz w tygodniu.


-->

No comments:

Post a Comment