Saturday, March 10, 2012

Sposób na idealne kreski


Sposób na idealne kreski

Autorem artykułu jest Patrycja Bednarek

Mówi się, że jaskółki zwiastują wiosnę. W tym roku goszczą jednak przez całą jesień i zimę. Gdzie? Na powiekach! Stworzony za pomocą eyelinera makijaż – jaskółka to hit tego sezonu. Kochają go gwiazdy, projektanci mody, modelki i tysiące zwykłych dziewczyn.
Czarną kreskę na powiece przez lata nosiła Brigitte Bardot. Następnie swoim znakiem rozpoznawczym uczyniły ją Amy Winehouse i Alexa Chung. Obecnie trudno znaleźć celebrytkę, która nie pokazałaby się z czarną kreską na powiece. Jaskółka to ulubiony makijaż Kate Moss. Po eyeliner często sięgają także Lauren Conrad, Kim Kardashian, Beyonce oraz Angelina Jolie. Na rodzimym podwórku do wielbicielek czarnej kreski zaliczyć możemy Marinę Łuczenko, Anję Rubik i Edytę Górniak. W sezonie jesień-zima 2011/2012 kreska na powiece pojawiała się na wielu pokazach. Klasyczny makijaż promowali m.in. Lanvin i Dolce & Gabbana. Do tematu trochę odważniej podeszła Anna Sui, u której kreski znalazły się na górnej części powieki.
3_2

Rodzajów kresek może być tyle, ile osób je malujących. Różnią się kształtem, długością, wywinięciem czy intensywnością koloru. Jednak każda z nich jest mocnym punktem makijażu, dlatego najlepiej, gdy występuje w towarzystwie alabastrowej cery i dyskretnej pomadki w cielistym kolorze. Jeśli wolisz mocniejszy makijaż, do czarnej kreski na powiece wybierz czerwona szminkę.

Kreskę na powiece możesz wykonać na wiele sposobów: za pomocą kredki do oczu, eylinera w pisaku, eyelinera w płynielub w żelu. Ta ostatnia metoda, przy odrobinie wprawy, sprawdza się najlepiej.

A oto jak zrobić idealną kreskę przy pomocy eyelinera w żelu:

Oprócz wspomnianego wcześniej kosmetyku, kluczem do sukcesu jest także odpowiednio dobrany pędzelek. Ten do eyelinera powinien być sztywny i wykonany ze sztucznego włosia. Sama zdecyduj czy wygodniej będzie ci posługiwać się cienkim, spiczastym pędzelkiem  czy płaskim, skośnie ściętym:

1.    Pędzelek zanurz w eyelinerze. Zacznij rysować delikatną kreskę od środka powieki na zewnątrz, a następnie od wewnątrz do środka.
2.    W zewnętrznym kąciku wywiń kreskę tak, jakby miała być przedłużeniem dolnej powieki.
3.    Czynność powtarzaj do momentu, aż uzyskasz odpowiedni kolor i grubość kreski.
4.    Kreskę utrwal czarnym cieniem do powiek i starannie wytuszuj rzęsy.
---
Tekst został oryginalnie opublikowany na www.alejakobiet.pl // Autor: Dominika Górtowska
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl


No comments:

Post a Comment