Wednesday, March 23, 2011

Glycerine cosmetic Gliceryna kosmetyczna


Gliceryna kosmetyczna

Autorem artykułu jest SPA


Gliceryna to alkohol cukrowy o gęstej i oleistej konsystencji, bardzo dobrze rozpuszczający się w wodzie. Gliceryna ma szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach życia codziennego, ale przede wszystkim w kosmetyce jako składnik wielu kosmetycznych produktów do pielęgnacji całego ciała i twarzy.

Gliceryna, jak już wcześniej wspomniano, ma bardzo szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Nieodłącznym elementem przemysłu technicznego, farmaceutycznego oraz spożywczego jest właśnie gliceryna, co więcej jest składnikiem płynów hamulcowych i chłodniczych w samochodach. Produkcja gliceryny odbywa się także w organizmie człowieka! Jednak na największe uznanie zasługuje w kosmetyce i temat zastosowania gliceryny kosmetycznej jest warty bliższego poznania.
Każdy za pewne wie, że głównym składnikiem kremów do rąk jest właśnie gliceryna. Jednak czy kiedykolwiek zastanawialiśmy się nad innymi zastosowaniami gliceryny? Postaram się przybliżyć temat gliceryny w kosmetyce. A więc gdzie znajdziemy glicerynę?
Kremy
Gliceryna pochłania wilgoć oraz ma właściwości nawilżające dlatego też wszelkie nawilżające kremy do twarzy mają w składnikach glicerynę. Kremy do rąk i stóp także posiadają glicerynę za sprawą jej regenerujących i odżywczych właściwości.
Szampony i odżywki
Gliceryna jest składnikiem szamponów i odżywek głównie mających właściwości silnie odżywcze., ponieważ dzięki glicerynie włosy suche i łamliwe odzyskują swój dawny blask i miękkość. Natomiast odżywki do włosów zapewniają ochronę przed ich wypadaniem.
Żele pod prysznic
Wspominając o tym gdzie znajdziemy glicerynę kosmetyczną nie możemy zapomnieć o kosmetykach codziennego użytku jakim są żele pod prysznic i do kąpieli. Dzięki glicerynie zawartej w tych kosmetykach nasza skóra zostaje nawilżona nie tylko w trakcie mycia, ale także długo po.
Każdy balsam do ciała, a w szczególności przeznaczony do bardzo suchej skóry z pewnością zawiera glicerynę, a to za sprawą jej nawilżających właściwości, podobnie jak w przypadku kremów. Balsamy do ciała doskonale koją nieprzyjemna w dotyku suchą skórę za sprawą gliceryny, która wnika w głębsze partie skóry i dzięki swoim właściwościom zapobiega utracie wody.
Kosmetyki do cery dojrzałej
Gliceryna w kosmetyce znalazła także swoje zastosowanie w kosmetykach dla osób z pierwszymi oznakami starzenia się skóry, a wszystko za sprawą tego, że gliceryna wpływa pozytywnie na jędrność i elastyczność skóry przez swoje działanie wygładzające.
Maści
Wszelkie zrogowacenia i stwardnienia na kolanach czy łokciach zregeneruje tłusta maść, która zawierając w sobie glicerynę staje się kosmetykiem natłuszczającym, który dodatkowo ochrania skórę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.
Podsumowując gliceryna w kosmetyce ma ogromne zastosowanie, ponieważ jest składnikiem większości kosmetyków pielęgnacyjnych codziennego użytku. Dzięki glicerynie w kosmetykach nasza skóra staje się nawilżona, zregenerowana, a co więcej jest chroniona przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. To samo tyczy się włosów, o które możemy dobrze zadbać dzięki zbawiennemu działaniu gliceryny kosmetycznej.
---
Zobacz także:
Kwas salicylowy w kosmetyce
Kwas glikolowy w kosmetyce
Ultradźwięki w kosmetyce


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

No comments:

Post a Comment