Sunday, January 22, 2012

Maskara, czyli tusz do rzęs


Maskara, czyli tusz do rzęs

Autorem artykułu jest Hrabina Hrabinska

Kobiety i dziewczęta, które dopiero zaczynają poznawać sztukę makijażu dociekają nagminnie jak malować oczy. Doskonały makijaż, wyraziste oczy, piękne rzęsy, to aspekty jakich pragnie każda dama. Nurtujące pytanie „jak malować oczy?” jest nierozłącznie związane z wyborem, a także odpowiednią aplikacją tuszu do rzęs.
Tusz do rzęs to w największym stopniu uznany kosmetyk, który stanowi dopełnienie makijażu. Rzęsy, a zarazem oczy, nie będą prezentowały się efektownie bez użycia tuszu do rzęs. Używanie jego daje w największym stopniu dostrzegalne efekty. Kluczowym zadaniem tuszu do rzęs jest nadanie im oczekiwanego odcienia. Ponadto tusz stosowany jest w celu optycznego pogrubienia i wydłużenia rzęs. Akuratnie nałożony tusz do rzęs odmładza używającą go kobietę i sprawia, że jej twarz staje się wyrazista i pociągająca.

Wybranie odpowiedniego tuszu do rzęs nie jest łatwą sprawą, gdyż każda kobieta jest inna, a ponadto ma inne oczekiwania. Wypada adekwatnie dobrać odcień, jak również lepkość maskary. Nie bez znaczenia jest także odpowiedni kształt, a przede wszystkim grubość, szczotki do aplikacji maskary. Przy wyborze wypada zwrócić uwagę na takie cechy jak kolor, skład oraz cena, a także okres przydatności. Tusz do rzęs nie powinien wysychać zbyt szybko i przez wiele tygodni pozostać w nie zmienionej konsystencji.

Na rynku jest dzisiaj duży wybór przeróżnych tuszy do rzęs, które cechuje wiele dodatkowych właściwości. Wybór odpowiedniego tuszu do rzęs jest sprawą podstawową dla prawidłowego wyglądu oczu. Najlepszy tusz do rzęs cechuje się tym, iż pozwala uzyskać efekt, o jakim marzy dana kobieta. Stosowanie maskary może zmienić prezencję każdej kobiety i dodać jej pewności siebie.

W dzisiejszych czasach życie toczy się tak szybko, że często paniom brakuje czasu na zrobienie odpowiedniego makijażu. Częstokroć niewiasty, szczególnie te, które są w ciągłym pośpiechu, chciałyby wiedzieć jak malować oczy, aby rzęsy zawsze wyglądały świeżo i nie były posklejane. Rozwiązaniem będzie tu użycie tuszu do rzęs o wielu fazach. Ponadto można się również zdecydować na hennę, czyli zabieg, który umożliwia dość trwałą zmianę koloru rzęs. Dzięki temu można oszczędzić mnóstwo czasu na dziennym makijażu. Najlepszym miejscem na przeprowadzenie tego zabiegu jest salon kosmetyczny, jednak można tego dokonać też w domu.
--- Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

No comments:

Post a Comment