Friday, October 26, 2012

Olejek herbaciany - jak zdrowo sprzątać? Cz.1 Łazienka


Olejek herbaciany - jak zdrowo sprzątać? Cz.1 Łazienka

Autorem artykułu jest Paulina Jędrusik

Mniej chemii w domu, zdrowe pranie i sprzątanie. Bezpieczeństwo Twoich dzieci, kiedy się bawią, kąpią i myją ręce. Olejek drzewa herbacianego potrafi zdziałać cuda w każdym domu.
"Ziemia, która leczy" - miejsce we wschodniej części Australii zostało określone tym mianem już setki lat temu przez rdzenną ludność aborygeńską. Na brzegach rzek rosną tam krzewy, których liście, opadając na ziemię, nadają jej "magicznych właściwości". Stosowana była do leczenia wielu schorzeń oraz dolegliwości.
Malaleuca alternifolia - drzewo herbaciane o wspomnianych właściwościach to jeden z najsilniejszych roślinnych antyseptyków na świecie. Olejek herbaciany znany również pod nazwą tea tree oil zabija bakterie, zarodniki pleśni oraz roztocza. Działa przeciwwirusowo. Jest stosowany w lecznictwie i kosmetyce przeciwtrądzikowej. Znajdzie jednak swoje miejsce w każdym domu.
Na rynku są już dostępne produkty do sprzątania z olejkiem herbacianym. Nie ma jednak potrzeby kupowania całej serii produktów. Sprawdźmy, jak łatwo i niedrogo można samodzielnie wykorzystać jedną buteleczkę olejku z drzewa herbacianego do codziennych domowych czynności.
W łaziece i toalecie bardzo ważne jest zachowanie idealnej czystości bez chemii. Szczególnie, jeśli masz małe dzieci.
 Stosowanie i przechowywanie w domu silnych środków dezynfekujących nie jest bezpieczne ani obojętne dla zdrowia. Dlatego zamiast środka z chlorem do mycia toalet, użyj kilkunastu kropli stężonego olejku herbacianego. Olejek zabija patogeny, dezynfekuje toaletę. Niweluje nawet chorobotwórcze bakterie z rodzaju Salmonella.
Przemyj kafelki na ścianie i podłogi, dolewając do wody z płynem 6-12 kropli olejku. Dokładnie umyj klamki - to one są siedliskiem największej liczby bakterii w łazience, pamiętaj o tym!
Przetrzyj silikonowe fugi wokół wanny i umywalki wacikiem nasączonym kilkoma kroplami olejku herbacianego. Olejek zabija zarodniki pleśni i zapobiega powstawaniu nieestetycznych czarnych plam wokół armatury. Zdrowo i skutecznie!
Dolej 10-12 kropli olejku herbacianego do mydła w płynie. Twoje dzieci po umyciu rączek mają je tak czyste, jak po najlepszym mydle antybakteryjnym. Niedrogo i bez silnych środków, ktore mogą podrażnić wrażliwą skórę maluchów. Olejek herbaciany jako jeden z nielicznych może być stosowany bezpośrednio na skórę bez rozcieńczania, więc nie ma obawy, że dodasz go za dużo.
Olejek z drzewa herbacianego stosowany w łazience i toalecie eliminuje większość chemicznych środków o działaniu dezynfekującym i bakteriobójczym. Warto mieć go w szafce zawsze pod ręką. W kolejnym artykule zastanowimy się, jak sprzątać mieszkanie alergika olejkiem herbacianym.
---

GreenSkin mydlarnia internetowa z produktami domowego SPA. Mydła szare, naturalne kosmetyki dla całej rodziny.

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

No comments:

Post a Comment