Tuesday, May 3, 2011

Ćwiczenie brzucha i motywacja


Ćwiczenie brzucha i motywacja

Jednym z największych problemów z wykonywaniem regularnych ćwiczeń jest brak motywacji.

Jednym z największych problemów z wykonywaniem regularnych jest brak motywacji. Nagle uważasz, że jesteś gotów, aby zmienić złe nawyki raz na zawsze, a kilka dni później zaczynasz się przyzwyczajać, mija zapał do ćwiczeń i wracasz do stanu sprzed wielkiego postanowienia. Jakie są najczęstsze powody braku motywacji?



Nieprawidłowe pobudki



Niektórzy chcą zrzucić zbędne kilogramy tylko dlatego, że porównują się z innymi i chcą wyglądać tak jak oni. W takim wypadku prawdopodobnie Twój największy problem to nie kilka zbędnych kilogramów, lecz niska samoocena.



Kiedy porównujesz się do kogoś innego, zasadniczo myślisz: "Nie jestem wystarczająco szczupły/a i chcę wyglądać tak, jak on/ona!". Jeżeli tak właśnie się postrzegasz, to ciężko będzie Ci się zmotywować do ćwiczeń, ponieważ nie jest to zdrowa motywacja. Jeśli chcesz schudnąć dla własnego zdrowia, lepszego krążenia i samopoczucia to wspaniale. Natomiast jeżeli robisz to tylko dlatego, że chcesz wyglądać jak ktoś inny, to prawdopodobnie Ci się to nie uda.



Nie ma nic złego w tym, że chcesz wyglądać dobrze. Ważne, żeby nie robić tego z zazdrości.



Nacisk ze strony rodziny lub przyjaciół



Naszym najbliższym często wydaje się, że drażniąc nas i czyniąc ciągłe uwagi na temat naszego wyglądu, wyrządzają nam przysługę motywując do "zabrania się za siebie". Jednak ludzie nie zdają sobie sprawy, że taki nacisk ma najczęściej wręcz odwrotny skutek. Mianowicie, ludzie naciskani najczęściej czują się wtedy fatalnie i zaczynają jeść jeszcze więcej niezdrowego jedzenia i nie mają ochoty na ćwiczenia.



Jeżeli jesteś ofiarą takich nacisków, powinieneś/naś dać znać swoim bliskim jak się czujesz, kiedy czynią swoje uwagi. Jeżeli osoba która ciągle naciska na to, abyśmy pozbyli się kilku kilogramów, być może czas wystawić ocenę ewaluacyjną tego związku? Ale to juz temat na osobną dyskusję.



Rutyna



Bardzo ważnym czynnikiem jest różnicowanie ćwiczeń. Długotrwałe, rutynowe powtarzanie tego samego zestawu ćwiczeń po jakimś czasie staje się po prostu nudne. Dlatego na naszej Stronie przygotowaliśmy dla Was opisy wielu różnych technik i zestawów ćwiczeniowych. Praca nad własną sylwetką i dieta powinny Cię cieszyć w takim samym stopniu jak idąca za tym poprawa Twojego wyglądu.



Spróbuj w miarę możliwości chodzić na siłownię, spacerować (nawet po swojej okolicy - może się okazać, że jest ciekawsza niż Ci się wydaje), pojechać czasem na wycieczkę w plener. Przyjemnym uzupełnieniem będą wtedy ćwiczenia w domu, przy specjalnych programach telewizyjnych czy internetowych filmach wideo. Może uda Ci się od czasu do czasu pójść pieszo na mniejsze zakupy do najbliższego supermarketu?



Nieprawidłowo wyznaczone cele



Często popełnianym przez nas błędem jest skupianie się na końcowym rezultacie, jaki chcemy osiągnąć zmieniając na zdrowsze nasze nawyki i rozpoczynając ćwiczenia. Przykładowo, mówimy sobie: "Musze zrzucić 10kg" lub "chcę mieć 5 centymetrów mniej w pasie". Nie tędy droga!



Nie planuj strategicznie. Spróbuj stawiać sobie mniejsze cele, łatwe do zrealizowania w krótszym okresie czasu. Przykładowo, powiedz sobie: "W ciągu dwóch tygodni schudnę o co najmniej 1,5kg". Przydatnym narzędziem jest dziennik, w którym możesz odnotowywać wszystkie te małe sukcesy. W ten sposób, widząc małe, ale systematyczne postępy, utrzymasz swoją motywację na wysokim poziomie!



Autor: Paweł Milewski, plaskibrzuch.eii.com.pl
--
Stopka
Hobbystycznie prowadzę stronę plaskibrzuch.eii.com.pl. Motywuje mnie do ćwiczeń - nie chcąc być hipokrytą, muszę ćwiczyć, skoro doradzam ludziom jak prawidłowo dążyć do osiągnięcia celu, jakim jest płaski brzuch.
Artykuł pochodzi z serwisu artykuly.com.pl - Twojego źródła artykułów do przedruku.


No comments:

Post a Comment