Sunday, May 1, 2011

Kosztochłonność diety Dukana


Kosztochłonność diety Dukana

Przeciwnicy popularnej w ostatnim czasie diety Dukana są zdania, że jej zastosowanie pociąga za sobą niebagatelne koszty.

Z uwagi na to, dieta nie jest wskazana dla każdego, a tak naprawdę, mało kto może sobie pozwolić na kupowanie produktów spożywczych codziennie w ciągu kilku miesięcy trwania pierwszych, bardzo restrykcyjnych etapów diety. Czy tak jest w istocie?
Odpowiedź nie może być jednoznaczna, wszystko zależy tak naprawdę od podejścia osoby odchudzającej się do stosowania diety. W normalnych warunkach słodzimy napoje, jemy słodycze i ciasta, przegryzamy chipsy, smażmy na oleju czy margarynie, a także jemy owoce i warzywa. Wszystkie wspominane produkty spożywcze kosztują, a niektóre są nawet bardzo drogie, na przykład owoce. Produkty te powinny zostać wyeliminowane na pierwszych etapach diety białkowej, dlatego też wiele pieniędzy pozostaje w kieszeni odchudzających się. Można je śmiało przeznaczyć na polecane w diecie Dukana produkty, a więc na zakup wysokiej jakości mięsa wołowego czy drobiowego, nabiału o niskiej zawartości tłuszczu, ryb o białym mięsie, czy też na owoce morza.
To wszystko jednostkowo kosztuje sporo, ale to samo można powiedzieć na temat normalnego żywienia. Nie przesadzajmy więc, że dieta Dukana jest bardzo kosztowna. Jeśli chcemy obniżyć koszty jej zastosowania, możemy po prostu wykluczyć owoce morza, czy wołowinę z naszych posiłków, a kupować je tylko na przykład raz w tygodniu.  Dieta Dukana ma wysoką skuteczność i wcale nie jest tak kosztochłonna, jak mogłoby się wydawać.
--
Stopka


Artykuł pochodzi z serwisu artykuly.com.pl - Twojego źródła artykułów do przedruku.


No comments:

Post a Comment