Sunday, May 1, 2011

Dieta proteinowa i skuteczny jadłospis


Dieta proteinowa i skuteczny jadłospis

Dieta proteinowa i jadłospis jaki proponuje Dr. Dukan budzi kontrowersje, zaskakuje, a jednocześnie pomaga schudnąć, nawet tym osobom, którym do tej pory nie pomogły żadne inne diety. Chudną na niej gwiazdy formatu Jennifer Lopez, Zawadzkiej, ale chudnie też przeciętny Kowalski.

Słysząc słowo dieta od razu stajemy okoniem i zazwyczaj mamy na myśli, niesmaczne, a przy tym niskokaloryczne jedzenie, pozbawione smaku i wyglądu. Wyobrażamy sobie suchą pierś kurczaka i przybladłe warzywa na parze. Kto przy zdrowych zmysłach wytrzymałby długo na tak drakońskiej diecie? Na szczęście, nie wszystkie diety takie są, a każdy z nas ma prawo wyboru diety, jaka najbardziej mu, odpowiada. Ja wybrałam dietę proteinową i jadłospis, jaki przygotowałam w oparciu o zasady doctora Dukana. Dlaczego dieta proteinowa? Bo to najskuteczniejsza dieta pod słońcem. Dzięki zasadom diety proteinowej schudło już ponad 4 miliony osób na całym świecie.
Doctor Dukan poświęcił swojemu programowi odchudzającemu wiele czasu, energii, wiedzy praktycznej i teoretycznej. Swoje zasady sprawdził na pacjentach, którym pomógł schudnąć wiele kilogramów, a wnioski, spostrzeżenia i badania postanowił przekazać dalej. Umieścił je i dokładnie opisał w swojej książce pt. "Nie potrafię schudnąć", która szybko stała się nie tylko bestsellerem, ale również jednym z ważniejszych przewodników po odchudzaniu dla osób, cierpiących na nadwagę czy borykających się z problemem otyłości. Jednak same zasady, jakie proponuje to za mało. Potrzeba silnej woli, wytrwałości i motywacji, aby osiągnąć cel i schudnąć.
Niezwykle ważny w diecie proteinowej jest jadłospis, który decyduje o sukcesie lub porażce. Jeśli posiłki będą skomponowane prawidłowo, nie będą monotonne i będą dostosowane do naszych upodobań, sukces gwarantowany.
W diecie proteinowej możemy znaleźć między innymi takie produkty jak: mleko i jego pochodne czyli sery twarogowe, jogurty, jaja oraz mięso i ryby. Już same nazwy tych produktów, wywołują uśmiech na naszych twarzach, bo kto nie lubi pieczonego kurczaka czy grillowanej rybki? Ważnym dopełnieniem jadłospisu w tej diecie są też produkty roślinne czyli produkty zbożowe oraz nasiona. Jednak należy je spożywać z rozwagą i dokładnie według zasad diety proteinowej.
Program dietetyczny przygotowany przez tego specjalistę, wyróżnia się nie tylko tym, że jest smaczny. Ogromną zaletą, jaką wyróżnia się dieta proteinowa i jadłospis ułożony według jej zasad jest fakt, iż pozwala ona zachować energię i witalność przez cały czas jej stosowania. Jest ona bezpieczna zarówno dla osób starszych jak i dla młodzieży. Nie wymaga ona głodzenia się ani zbytnich wyrzeczeń. Wszystko co osiągniemy, zależy tu głównie od dobrze rozpisanego jadłospisu, indywidualnego podejścia i determinacji.
Dieta proteinowa wyróżnia się tym, że chudnie się z tłuszczu, a nie z mięśni. Jeśli jeszcze dodatkowo, wprowadzimy ćwiczenia fizyczne, wówczas możemy być przekonani o 100% sukcesie, czyli stracimy na wadze, a przy tym nasza figura i sylwetka nabierze zdrowego i szczupłego wyglądu.
--
Stopka
Katarzyna Gurbacka www.dietaproteinowa.org.pl

Artykuł pochodzi z serwisu artykuly.com.pl - Twojego źródła artykułów do przedruku.


No comments:

Post a Comment