Sunday, May 1, 2011

Etapy diety Dukana


Etapy diety Dukana

Dieta Dukana to jedna z najskuteczniejszych diet jakie dotychczas stworzono, aczkolwiek nie ma ona naukowego poparcia.

Największym problemem diety Dukana jest wskazywanie na wiele potencjalnych dolegliwości, które mogą się pojawić u tych pacjentów, którzy będą ją stosowali. Niemniej jednak popularność diety budzi podziw u wszystkich lekarzy i nie wiadomo do końca skąd się wzięło, aż tak duże zainteresowanie dietą ze strony Polaków. Niemniej jednak powiedzieć należy, że dieta Dukana jest skuteczna i dzieli się na kilka etapów.

W pierwszym etapie, czyli w tzw. fazie uderzeniowej, można spożywać tylko i wyłącznie produkty białkowe. Do tego należy pić dużo wody, ale również dopuszczalne jest picie herbaty ziołowej. Można jeszcze dodać wszystkie napoje typu light, czyli takie, które nie zawierają cukru. Długość wspomnianej fazy to minimum 5, a maksimum 10 dni.

Drugi etap to faza równowagi. W tej fazie należy dodać warzywa. Przez kolejnych pięć dni należy spożywać wyłącznie posiłki składające się z warzyw oraz białek. Taki cykl powinno się powtórzyć. Tą fazę należy powtarzać tak wiele razy, aż uda się wam osiągnąć wagę oczekiwaną.

Kolejna faza, to utrwalenie posiadanej wagi i zapobieganie efektowi jo-jo. Etap ten powinien trwać 10 dni dla każdego utraconego kilograma. Można wprowadzić owoce, produkty skrobiowe, jak również pełnoziarniste pieczywo. Jeden dzień w tygodniu nie ma żadnych ograniczeń - jecie co chcecie. Inny dzień to dzień białkowy. Wtedy powinniście spożywać tylko produkty białkowe.

Ostatnim etapem diety jest jedzenie tego, co się najbardziej lubi codziennie, prócz jednego dnia tygodnia. Ten etap powinien ciągnąć się już przez całe życie.
--
Stopka


Artykuł pochodzi z serwisu artykuly.com.pl - Twojego źródła artykułów do przedruku.


No comments:

Post a Comment