Sunday, May 1, 2011

Skuteczność diety białkowej


Skuteczność diety białkowej

Na świecie prowadzi działalność niezliczona liczba dietetyków i lekarzy, którzy zajmują się opracowywaniem kolejnych programów mniej lub bardziej skutecznych diet.

Wielu dietetyków zgodnie twierdzi, że nie istnieją uniwersalne diety, które będą dobre dla każdego, niezależnie od indywidualnych cech takiej osoby. Warto zaznaczyć, że choroby czy konkretne preferencje osób odchudzających się mogą zadecydować o skuteczności danej diety.

Niemniej jednak, trzeba powiedzieć, że w ostatnim czasie pojawiła się zupełnie inna dieta - dieta białkowa, która - jak potwierdzają liczne przypadki - rzeczywiście wykazuje się wysoką skutecznością. Dieta proteinowa, dieta dukana, czy właśnie dieta białkowa - takie nazwy nosi plan odżywiania się, jaki został stworzony przez francuskiego lekarza i dietetyka - Pierre Dukana.

Opiera się on na w miarę prostej zasadzie. Mianowicie osoba odchudzająca się musi wyeliminować ze swoich codziennych posiłków wszelkie produkty spożywcze, które nie są białkami. W pierwszym, najbardziej restrykcyjnym etapie diety Dukana, można spożywać niewiele produktów, w zasadzie czyste białka - i nic poza tym. Nie można nawet jeść większości warzyw i owoców, co dla wielu osób może się wydawać co najmniej dziwne.

Wcześniejsze, popularne diety nigdy nie wykluczały tak zdrowych przecież na pierwszy rzut oka, produktów. Nie wiedzieć w zasadzie czemu doktor Dukan postanowił, że powinny one zniknąć z talerza osób, które stosują jego dietę. Dieta białkowa ma jedną, wielką zaletę - jest rzeczywiście skuteczna. Przekonało się o tym już wiele tysięcy osób z całego Świata.
--
Stopka


Artykuł pochodzi z serwisu artykuly.com.pl - Twojego źródła artykułów do przedruku.


No comments:

Post a Comment