Sunday, May 1, 2011

Racjonalne diety


Racjonalne diety

Temat diet i zdrowego żywienia z roku na rok staje się coraz bardziej popularny. W radiu, telewizji, gazetach i Internecie znaleźć można przeróżne informacje na temat poszczególnych programów żywieniowych.

Czy jednak diety odchudzające w ogóle działają? Co robić, aby były maksymalnie skutecznie? Dowiedź się, co możesz zyskać i na jakie ryzyko jesteś narażony podczas diety.

Zasada tutaj jest właściwie prosta - im diety odchudzające są bardziej restrykcyjne, tym więcej kilogramów możemy stracić w krótkim odstępie czasu. Okazuje się jednak, że chociaż początkowe rezultaty w postaci kilku kilogramów mniej są jak najbardziej satysfakcjonujące, to długofalowe efekty nie są już takie optymistyczne. Jeśli wrócimy do dawnych, złych nawyków żywieniowych i niezdrowego stylu życia, szybko wrócimy do wagi sprzed diety.

Jesteśmy narażeni na efekt jojo zawsze wtedy, kiedy po ukończeniu diety nie wyeliminujemy z menu niezdrowych, tuczących produktów i nie będziemy się ograniczać z jedzeniem. Restrykcyjne diety odchudzające mają jeszcze jedną wadę - podczas ich stosowania grozi nam złe samopoczucie, osłabienie a nawet omdlenia. Nasze zdrowie nie jest jednak mocno narażone, jeśli tylko dietę będziemy stosować tylko tyle, ile nakazują nam eksperci żywieniowi lub lekarz.
Zamiast restrykcyjnych programów żywieniowych możemy zawsze wybrać odpowiednio zbilansowaną, racjonalna dietę. Poradźmy się specjalisty, który dobierze program do naszego zdrowia i stylu życia. Chociaż na efekty w postaci utraty wagi trzeba będzie poczekać dłużej, nie będzie nam groziło burczenie brzucha czy niepożądany efekt jojo. Najgorszym rozwiązaniem jakie możemy wybrać jest tak zwana szybka dieta. Pamiętajmy - zrzucić kilka kilogramów nie jest wcale tak trudno. Trudniejszym wyzwaniem jest utrzymanie nowej wagi.
--
Stopka


Artykuł pochodzi z serwisu artykuly.com.pl - Twojego źródła artykułów do przedruku.

No comments:

Post a Comment